Herbata potrafi zaskoczyćPixabay / Devanath

Wsadziła zużytą torebkę po herbacie do ziemi. Niesamowite efekty, teraz już zawsze tak robi

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Nietrudno natknąć się na jej amatorów. Już sam fakt, że znajduje się ona w niemal każdej kuchni jest wyjątkowo wymowny. Zużyta torebka po herbacie zazwyczaj ląduje w koszu. Warto jednak wiedzieć, że można wykorzystać ją w znacznie lepszy sposób. Każdy kto go wypróbował, przecierał oczy ze zdumienia.

Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej dnia. Herbata od wieków towarzyszy ludzkości i na stałe wpisała się w nasza kulturę. Wybór rodzajów i smaków jest ogromny. W związku z tym smakosze tego napoju nie muszą obawiać się tego, że za jakiś czas herbata zwyczajnie im się znudzi. Często spotykamy się z tym, że zaparza się ją w torebkach. Co można z nimi później zrobić?

Tajemny dodatek do rosołu, który zupełnie odmienia jego smak. Nie chodzi o warzywa ani przyprawy, dodaje go również Ewa WachowiczTajemny dodatek do rosołu, który zupełnie odmienia jego smak. Nie chodzi o warzywa ani przyprawy, dodaje go również Ewa WachowiczCzytaj dalej

Zużyta herbata i jej nietypowe zastosowania

Kiedy wypijemy naszą herbatę, wówczas torebka lub fusy przeważnie lądują w odpadkach. Okazuje się jednak, że można je wykorzystać w o wiele lepszy sposób. Ciężko uwierzyć, że nawet zużyta herbata może mieć takie właściwości. Pozwala ona między innymi na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Przykładowo wystarczy, że po krojeniu cebuli, czosnku lub ryb potrzemy w dłoniach torebkę po herbacie. Można również wsadzić ją na noc do butów, taki zabieg z pewnością je odświeży. Najbardziej zaskakujące jest jednak to co herbata potrafi zdziałać z roślinami.

Dzisiaj grzeje: 1. Wysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodników
2. 4,3 tys. zł co miesiąc. Pieniądze ze specjalnego świadczenia dostaje coraz więcej emerytów

Jakie efekty przynosi zakopanie herbaty w ziemi?

Każdy kto dba o swoje domowe rośliny zdaje sobie sprawę, że niekiedy najprostsze i naturalne rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty. Nie inaczej jest w przypadku zużytej herbaty, którą możemy wykorzystać jako nawóz. Wystarczy, że torebkę lub fusy po herbacie umieścisz w ziemi, w której rosną rośliny. Zieloni domownicy z pewnością będą wdzięczni za taką formę pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, że w przypadku używania torebek po herbacie, wskazane jest zerwanie sznurka przed umieszczeniem ich w ziemi. Pewna kobieta zdecydowała się przetestować ten trik. Kiedy zakopała herbatę w ziemi nie spodziewała się, że rezultat będzie tak zachwycający. Jej rośliny zostały odpowiednio odżywione, a co za tym idzie przyśpieszyło się tempo ich wzrostu.

Od tamtego czasu zużyte torebki po herbacie już nigdy nie wylądowały w jej koszu, tym samym zaczęła w pełni wykorzystywać jej właściwości. Warto samemu również z nich skorzystać. Twoje rośliny będą z pewnością za to wdzięczne.

Najlepsze newsy:

  1. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  2. Niebezpieczeństwo na południu Polski. Pilny apel do Polaków
  3. Kupili dwie kawy i dwa gofry na Krupówkach. Gdy zobaczyli rachunek, złapali się za głowy
  4. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  5. Dodaj je do swoich doniczek, a zapomnisz, że kwiaty trzeba podlewać. Trik, który sprawdza się szczególnie w wakacje
  6. Marcin Gortat pojawił się w TVP i zaatakował Alicję Bachledę-Curuś. Ostre słowa padły przed tysiącami widzów

Źródło: Webniusy

Następny artykuł