Herbata w torebce - odradzamypixabay.com/jmexclusives

Pijesz herbatę w taki sposób? Popełniasz wielki błąd, jego konsekwencje porażają

Herbata jest jednym z najbardziej popularnych napojów pitych na całym świecie. Zdecydowaną większość rynku zajmuje herbata w torebkach, która w samej Polsce jest kupowana przez 9/10 konsumentów. Niestety, jeśli pijasz ją w taki sposób popełniasz ogromny błąd, skutki przerażają.

Herbata na podwieczorek czy do kolacji pasuje idealnie. Świetnie komponuje się z kanapkami oraz innymi zimnymi daniami, które Polacy jadają zazwyczaj pod wieczór. Naszym najczęstszym wyborem co do rodzaju herbaty jest herbata torebkowa, która jest łatwa w obsłudze, ciężko ja przeparzyć i zawsze oferuje taki sam smak oraz aromat. Niestety, mamy złe wieści dla każdego, kto pija ja regularnie. Ma opłakane konsekwencje dla naszego ciała.

Córka aktora Boczka z Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnymCzytaj dalej

Herbata do posiłku? Lepiej nie pij torebkowej, jest bardzo groźna

Do produkcji zdecydowanej większości torebek na herbatę wykorzystuje się rodzaj polipropylenu, który uszczelnia i nadaje im kształt. Niestety, już jeden kubek herbaty jest pełen pozostałości po parzeniu, które w żadnym stopniu nie są pożądane. Torebka bowiem wydziela aż około 11,6 miliarda mikro plastiku i 3,1 miliarda nano plastiku na jedno zalanie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Okrasa ujawnił tajemnicę optymalnego ciasta na pierogi. Kluczem jest 1 krok, sprawia że nigdy się nie rozpadają
  2. Szczyt UE: osiągnięto porozumienie. Szczęśliwy finał dla Polski, zdobędziemy fortunę

Oczyszczalnie ścieków nie są w stanie wyłapać tak mikroskopijnych zanieczyszczeń, więc odpadki przedostają się do rzek, mórz oraz oceanów. Tam wchłaniane są przez ryby i inne wodne stworzenia, które z tego powodu mają zwiększoną śmiertelność i zmniejszoną płodność. Jedząc tak przesycone mikro plastikiem produkty sami go wchłaniamy, a nie znamy jeszcze dokładnych skutków jakie ze sobą niesie wobec zdrowia człowieka.

Na szczęście są firmy, które odchodzą od wykorzystywania torebek z plastiku i przechodzą na ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich jest wytwarzanie jednorazowych torebek z naturalnego włókna otrzymywanego z pewnego rodzaju bananów. Niestety, póki co w 96% marek herbaty w torebkach wykryto obecność polipropylenu, więc zdecydowanie zalecamy kupowanie herbat liściastych, które przy okazji są też w znacznej większości o wiele lepszej jakości.

Najlepsze newsy:

  1. Podobnego zdjęcia Kingi Dudy jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Wielu będzie zaskoczonych tym, jak spędza wakacje
  2. Straszne odkrycie w polskim jeziorze. Spędzał tam wakacje z rodziną
  3. Fusy z kawy mają piorunujące zastosowania w samochodzie i lodówce. Nigdy ich nie wyrzucaj
  4. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  5. Dorota Szelągowska pochwaliła się swoją kuchnią. Fani podzieleni, mają 1 poważny zarzut
  6. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)

Źródło: mamadu

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł