Herbata, która działa cudafacebook.com/Zagara

Herbata idealna dla ludzi, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Obniża też zły cholesterol i poprawia wygląd skóry

Herbata jest rośliną znaną od tysięcy lat. Mieszkańcy Chin stosują ją jako lek na wiele dolegliwości. Co ciekawe, istnieje gatunek znacznie lepszy od zwykłej czarnej herbaty - jedna filiżanka dziennie działa cuda.

Herbata, według wielu statystyk, jest najczęściej pitym napojem na całym świecie. Ludzie kochają jej delikatnie gorzki smak, a w połączeniu z cytryną tworzy wyjątkowo orzeźwiający napar, który doskonale gasi pragnienie. Na rynku dostępnych jest wiele gatunków, które mają różne profile smakowe, barwy naparów i, przede wszystkim, właściwości prozdrowotne. Poniżej prezentujemy wam herbatę, która ma szerokie spektrum działania - odchudza, obniża zły cholesterol i działa pozytywnie na wygląd sylwetki.

Polka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasachPolka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasachCzytaj dalej

Herbata o charakterystycznym kolorze, wpływa na odchudzanie

Czarna herbata jest efektem długiej fermentacji liści tego krzewu. Podczas wymienionego procesu bakterie kwasu mlekowego przekształcają cukry w inne związki, które nadają jej barwę oraz charakterystyczny smak. Czarna odmiana jest najbardziej intensywna w smaku z uwagi na najdłuższy czas fermentacji. Niestety, w czasie tych przemian polifenole odpowiadające za większość prozdrowotnych właściwości, często zostają utracone. Na rynku są na szczęście dostępne różne herbaty, które różnią się głównie stopniem sfermentowania.

Dzisiaj grzeje:

  1. Służby sanitarne ostrzegają wszystkich idących na grzyby. Jest ich 10, niepokojące
  2. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  3. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat

Czerwona herbata w Europie nazywa się tak z uwagi na kolor suszu. Pu-erh jest krócej poddawana fermentacji, dzięki czemu mikroorganizmy mają mniej czasu na "zjedzenie" polifenoli i cukrów. Napar z niej wspomaga trawienie, reguluje wydzielanie żółci i przyspiesza zamianę zgromadzonej tkanki tłuszczowej w energię. Ma pozytywny wpływ na wygląd i jakość skóry ujędrniając ją i odmładzając. Jak często należy ją pić oraz w jaki sposób parzyć?

Aby zoptymalizować jej działanie na organizm należy pić około 5-6 filiżanek dziennie. Pamiętaj przy tym, aby obniżyć ilość przyjmowanych kalorii - dzięki temu przyspieszysz gubienie kilogramów. Pu-erh należy parzyć w wodzie o temperaturze około 90 stopni. Jeśli nie masz w domu termometru, po prostu zdejmij czajnik z gazu i odczekaj około 3 minuty od ugotowania - po takim czasie woda osiągnie odpowiednią temperaturę. Parz liście przez mniej więcej 3 minuty. Pamiętaj, aby ich nie "przeparzyć". Inaczej napar będzie bardzo gorzki z uwagi na wysycenie duża ilością garbników.

Napój kupowany przez miliony Polaków destrukcyjnie wpływa nie tylko na kości. Najgorsze, że piją go niemal wszyscyNapój kupowany przez miliony Polaków destrukcyjnie wpływa nie tylko na kości. Najgorsze, że piją go niemal wszyscyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Niemcy się nie patyczkują. Poważne zaostrzenie zasad związanych z pandemią
  2. Nieoczekiwany skutek pandemii. Czym jest syndrom lwa w klatce?
  3. Elżbieta od lat dolewa 3 łyżki jednego produktu do kotletów mielonych. Jej rodzina jest pewna - są najlepsze pod słońcem
  4. Lidl w trybie pilnym wycofuje niebezpieczny produkt. Natychmiast go zwróćcie, inaczej może skończyć się tragedią
  5. Mąż zdemaskował Magdę Gessler, wyznał wstydliwą prawdę. Czy Magda powinna się wytłumaczyć?
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Źródło: chillizet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł