Herbata w granulkach - kto z was ja pamięta?
instagram.com/born_in_the_prl

Pamiętasz herbatę granulowaną? Prawie nikt nie pił jej w tradycyjny sposób

Herbata granulowana była w dzieciństwie wychwytywanym produktem, o którym dzisiaj już niewiele osób pamięta. Pamiętasz, że prawie nikt nie pił jej w tradycyjny sposób? Daj znać w komentarzach jak ty piłeś taka herbatkę.

Herbata granulowana jest do kupienia nawet w dzisiejszych czasach, choć mało kto się na nią decyduje. Dzisiaj o wiele bardziej popularna jest zwykła liściasta herbata, choć smak dawnej granulowanej dalej jest wspominany z nostalgią. Pamiętasz jak jako dziecko ją jadłeś? Praktycznie nikt nie robił z niej napoju.

Michała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbMichała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbCzytaj dalej

Herbata granulowana - wspomnienie z dzieciństwa

W internecie do dzisiaj możemy znaleźć wiele historii opisywanych przez dorosłych już internautów, którzy wspominają jak z innymi dziećmi z osiedla kupowali w hurtowych ilościach herbatę w granulkach. Specyfik ten był wyjątkowo słodki, a w smaku, choć w zamiarze miał być owocowy, bardziej przypominał chemiczny koncentrat. Mimo wszystko każdy młody człowiek uwielbiał się nim zajadać w zupełnie inny sposób, niż przewidział producent.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie masz pomysłu co ugotować na obiad? Takich kotletów jeszcze nie jadłeś
  2. Biedronka i Lidl zaostrzają walkę o klientów. My tylko na tym zyskamy, szykują się ostre cięcia cen

Otóż większość z nas jadła go na sucho bez zalewania wodą. Choć chłodny napój z takiej herbaty smakował wybornie, praktycznie nikt nie był w stanie się powstrzymać i ładował pełne łyżki suchego proszku do ust. Może któryś z was do dzisiaj uwielbia w taki sposób jeść ten przysmak?

Obecnie wiele mówi się o szkodliwości takiej herbaty. W jej składzie znajdziemy mnóstwo cukru, sztucznych barwników oraz konserwantów, których duże spożycie nie jest najzdrowsze. W 100 gramach granulek znajdziemy aż 400 kcal, więc zdecydowanie nie jest dietetycznym produktem. Mimo tego dzieci dawniej nie miały żadnych oporów przed jedzeniem jej bardzo często. A czy ty zajadałeś się granulowaną herbatą wraz z przyjaciółmi z osiedla? Daj znać w komentarzu.

Najlepsze newsy:

  1. Poród rodzinny w czasie epidemii, dwie sprzeczne informacje, a rodzice nie wiedzą komu ufać. NFZ mówi co innego, lekarze też
  2. 21 ofiar i ponad 1600 osób ewakuowanych. Porażający dramat w Azji. Koszmar nadszedł w jednej chwili
  3. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  4. Ogórki z miodem w słoikach wygrywają w przedbiegach na każdej domówce. Warto zrobić je właśnie latem i cieszyć się nimi cały rok
  5. Niezapomniany deser z epoki PRL-u. Krem sułtański w nowym wydaniu smakuje jeszcze lepiej
  6. Dramatyczny wypadek w Polsce. Samochód i motor zderzyły się w trakcie wyścigu, nagła interwencja służb

Źródło: eatandlove, wykop, fakt

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł