Hortensja i jej wpływ na zdrowiePixabay / shell_ghostcage

Kojarzysz roślinę ze zdjęcia? Niesamowite, jak cenny dla zdrowia jest napar z jej liści

Hortensja z całą pewnością jest jednym z najpiękniejszych kwiatów, które zwykliśmy sadzać w naszych ogródkach. Mało kto zdaje sobie sprawę, że napar z jej liści może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Efekty powalają na kolana. Jednak hortensja skrywa również inne sekrety.

Hortensja jest jedną z tych roślin, która wygląda obłędnie i niemal każda osoba parająca się ogrodnictwem pożąda jej wśród swoich grządek. Okazuje się jednak, że piękno nie jest jej jedyną domeną. Hortensja znakomicie sprawdza się jako roślina o właściwościach leczniczych.

Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówBiedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówCzytaj dalej

Jakie właściwości ma hortensja?

Przeważnie hortensja zwraca swoją uwagę za sprawą niepowtarzalnego wyglądu, który przywodzi na myśl kwiaty z edeńskiego ogrodu. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej niezwykłej roślinie. Tym bardziej, że jej zastosowanie w szeroko pojętych kulinariach może być niezwykle cenne dla naszego zdrowia.

Hortensja posiada różne odmiany. Jeżeli posiadamy tą, u której występują liście, wówczas możemy na ich bazie przygotować napar. Wystarczy zalać je wrzątkiem. Taki napitek będzie pomocny przy najróżniejszych infekcjach oraz stanach zapalnych. Ponadto może przynieść ulgę osobom, którym doskwierają alergie. Jednak to dopiero początek prozdrowotnych właściwości tych pięknych kwiatów. Warto jednak, pamiętać o jednym szczególe.

Dzisiaj grzeje:

  1. Smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje wielka Polka „Wspaniała, mądra”
  2. Krewna Sebastiana Karpiela-Bułecki jest rodzinną bohaterką. Nie mieści się w głowie, co dostała za wyjątkowy gest
  3. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Hortensja i jej wyjątkowe zastosowanie

Na jesieni hortensja traci swoje kwiaty, jednak wówczas może przydać się wszystkim tym, którym doskwierają przypadłości związane z układem moczowym, nerkami oraz przerostem gruczołu krokowego. Wówczas warto wykorzystać kłącza i korzenie hortensji. Wystarczy je zasuszyć w piekarniku. W ich wnętrzu znajdziemy nitrylozydy, izokumaryny, glikozydy fenylowe, saponiny, flawonidy oraz alkaloidy. Na bazie ususzonych kłaczy i korzeni również możemy wykonywać napar. Jakie jeszcze zastosowanie ma hortensja?

Hortensja w Azji od dawien dawna stosowana była jako roślina nadająca herbacie wyjątkowy słodki smak. Niektórzy twierdzą, że jej kwiaty są skuteczniejsze od cukru. Warto jednak zauważyć, że wykorzystuje się ją wyłącznie w krajach azjatyckich, a w Europie uznaje się jej kwiaty za trujące. Coraz częściej w sklepach w Polsce pojawiają się jednak gotowe napary z liści i korzenia hortensji. Dlatego zanim zrobimy go samodzielnie, warto wypróbować kupny specyfik.

Porażające znalezisko w Biedronce. Od razu poinformowano odpowiednie służby, mamy komunikat sieciPorażające znalezisko w Biedronce. Od razu poinformowano odpowiednie służby, mamy komunikat sieciCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jacek Kurski podczas wywiadu został niespodziewanie zapytany o odejście kultowego dziennikarza z TVP. "Ostatnio do niego dzwoniłem"
  2. Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"
  3. Bardzo przykre informacje o Annie Dymnej, jest ciężko. Trudno jej nawet zrobić ulubione przetwory
  4. Niestety, nad rodziną Grażyny Torbickiej zawisły czarne chmury. Mąż usłyszał, że nic się nie da zrobić
  5. Bożena Dykiel nie wytrzymała. Gessler na długo zapamięta ich spotkanie
  6. Justyna Żyła nagle zaatakowała swojego byłego męża. Ujawniła jego przykry sekret, chodzi o ich dzieci

Źródło: Magia Onet


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł