hot dogiwikipedia.org/wiki/Selection/of/hot/dogs

Położyli przed nim hot dogi, zrobił niewyobrażalną rzecz. Po paru minutach był zalany potem i czerwony, porażający widok

Hot dog jest jednym z amerykańskich przysmaków. Są tacy, którzy mogli by go jeść w hurtowych ilościach. Pewien mężczyzna wyszedł z tego samego założenia i tym samym pobił światowy rekord.

Hot dog jest jednym z najpopularniejszy dań kuchni amerykańskiej. Swoją ogromną sławę zawdzięcza przede wszystkim prostocie jaka przyświeca jego wykonaniu. W klasycznym wydaniu mamy jedynie bułkę i parówkę - sosy i dodatki warzywne są opcjonalne. Idealnie nadaje się na meczową przekąskę, albo danie jedzone w pośpiechu na stacji benzynowej. Jest też szalenie popularny podczas konkursów jedzenia na czas. Optymalna technika błyskawicznego pałaszowania hot doga to zamoczenie go w wodzie, a następnie jak najszybsze przełknięcie: najpierw bułki, a następnie parówki. Dzięki temu sposobowi można pochłonąć masywne ilości w ciągu paru chwil. Wynik 36-letniego Amerykanina przyprawia o prawdziwy zawrót głowy - nikt z nas by nie podołał takie górze hot dogów.

Uwielbiana surówka z KFC jest wyjątkowo prosta do zrobienia w domu. Najważniejszym składnikiem jest kapustaUwielbiana surówka z KFC jest wyjątkowo prosta do zrobienia w domu. Najważniejszym składnikiem jest kapustaCzytaj dalej

Hot dogi na miarę rekordu Guinnessa

Ilość hot dogów zjedzona przez Joe'go Chestnuta sprawiła, że jego imię na wieki zapisało się w Księdze Rekordów Guinnessa. Księga ta jest zbiorem nieprawdopodobnych wyczynów, jakie są w stanie dokonać ludzie. Od wyczynów gimnastycznych przez siłowe, aż po próbę sił intelektualnych - w księdze Guinnessa możemy odnaleźć całe spectrum ludzkich (i nie tylko) możliwości. Do najbardziej niezwykłych rekordów należą między innymi: największa ilość schodów pokonana na głowie, najwięcej puszek otwartych przez minutę przez papugę czy największa kolekcja gumowych kaczuszek. Do tego niezwykłego grona Joe należy już od roku, gdzie w tej samej kategorii osiągnął nieco niższy wynik. W tym roku postanowił pobić samego siebie i efekt jest piorunujący.

Dzisiaj grzeje:

Ile może zjeść jeden człowiek?

Wynik jaki osiągnął 36-latek to 75 hot dogów zjedzonych w ciągu zaledwie 10 minut. Imponujący wyczyn był możliwy dzięki jego autorskiej technice oraz wcześniejszemu przygotowaniu organizmu. W czasie konkursu Joe wyglądał na niesamowicie skupionego na zadaniu, a sceny z pochłaniania kosmicznej ilości hot dogów przez niego nie powinny być oglądane przez osoby wrażliwe, bowiem Joe jest na nich niebywale czerwony i mocno zgrzany. Jakby przebiegł bardzo długi dystans. Jedzenie na czas bowiem nie polega na delektowaniu się smakiem potrawy, a jak najszybszym wrzuceniem w siebie góry jedzenie, zanim nasz mózg zorientuje się, że jesteśmy najedzeni. Dla wielu osób jedzenie na czas jest zajęciem wokół, którego okręcają całe swoje życie i traktują je jak każdy inny sport. Sportowy wysiłek Joe'go jest widoczny w klatce ze zycięskiego filmu opublikowanego przez portal ESPN.

Wygrany konkursJoe Chestnut po konkursie/twitter/ESPN

Najlepsze newsy:

  1. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?
  2. Chcieli spędzić wymarzony urlop w Polsce. Tragiczny wypadek zmienił życie małżeństwa na zawsze
  3. Z 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniu
  4. Niezawodny sposób szefa kuchni na gęsty i odżywczy rosół. Wystarczy wlać 1 nieoczywisty składnik
  5. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  6. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała

Źródło: usa.se

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł