Imbir w herbaciepixabay.com/congerdesign

Dodajesz imbir do herbaty? Gratulacje, właśnie nieziemsko poprawiasz działanie jednego narządu

Imbir ma ogromnie dużo właściwości prozdrowotnych, które wspomagają pracę praktycznie całego ludzkiego ciała. Jeśli dodajesz korzeń do herbaty - możesz się cieszyć. Dzięki niemu poprawiasz działanie jednego narządu.

Imbir jest wyjątkową rośliną. Pochodzi z Azji, skąd przyprowadzona została wraz z handlarzami, którzy Jedwabnym Szlakiem importowali i eksportowali wiele towarów. Dzisiaj dostępny jest na całym świecie i praktycznie każdy człowiek ma do niej swobodny dostęp. Jeśli pijąc herbatę uwielbiasz dodać do niej plasterek imbiru - masz wielkie szczęście. Dzięki temu wspomagasz pracę jednego z najważniejszych organów w swoim ciele.

Myślała, że jest zupełnie sama. Kelnerka podniosła spódnicę i wykonała pożałowania godną czynność, kamery wszystko nagrałyMyślała, że jest zupełnie sama. Kelnerka podniosła spódnicę i wykonała pożałowania godną czynność, kamery wszystko nagrałyCzytaj dalej

Imbir w herbacie - wyjątkowa roślina, która poprawia działanie jednego narządu

W korzeniu imbiru znajduje się wiele substancji chemicznych, które pozytywnie wpływają na działanie całego organizmu. Poza wysoce intensywnymi aromatycznie olejkami eterycznymi znajdziemy w nim gingerol, a nawet alkohol. Dzięki związkom chemicznym w imbirze mózg człowieka pracuje wydajniej, żołądek wydziela więcej kwasów żołądkowych, a jelita lepiej przyswajają substancje odżywcze. Jest także naturalnym antybiotykiem dzięki obecności blisko 10 substancji wykazujących antybakteryjne właściwości.

Dzisiaj grzeje:

  1. Rzadkie śpiewające psy przetrwały. Niesamowite wideo odkrycia ekspedycji w Nowej Gwinei
  2. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat

Choć wpływ tej rośliny odczujemy w wielu sferach działania ludzkiego ciała, to wpływ na jeden narząd jest najważniejszy. Mowa o sercu i ogólnym układzie krwionośnym, który jest kluczowy do optymalnego funkcjonowania organizmu. Gingerol działa oczyszczająco zmniejszając ilość złego cholesterolu we krwi, który odkładając się w żyłach tworzy zatory zagrażające nawet życiu.

Mięsień sercowy ma zdecydowanie większą wydolność w momencie, kiedy przyswajamy odpowiednio dużą ilość substancji z imbiru. Wystarczy regularnie pić jedną herbatę dziennie z dwoma plasterkami imbiru, aby dostarczyć wystarczająco dużo prozdrowotnych składników odżywczych. Pamiętaj jednak, że spożywanie imbiru w przypadku nadciśnienia czy niedociśnienia nie jest wskazane, ponieważ może pogłębić problemy zdrowotne. Kobiety w ciąży także powinny unikać dużych dawek imbiru, gdyż istnieje ryzyko złego uformowania się płodu.

Jan Paweł II kochał ją nad wszystkie wypieki, niezwykła kremówka papieska, krucha na wierzchu i aksamitna w środkuJan Paweł II kochał ją nad wszystkie wypieki, niezwykła kremówka papieska, krucha na wierzchu i aksamitna w środkuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Po 81 latach odkryto niebywały skarb. Znaleziono go w belce stropowej podczas remontu domu
  2. Wraca nauczanie zdalne. Nauczyciel zakażony koronawirusem
  3. Ewa Wachowicz zmodyfikowała przepis na słynnego Colesława. Jej wersja słynnej surówki jest jeszcze lepsza niż oryginał
  4. Przez 3 dni piła napar z liści laurowych. Efekty ją poraziły
  5. Cała Polska w czerwonej strefie? GIS wydał najgorszy możliwy komunikat
  6. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację

Źródło: apteline.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł