Jabłka papierówki są korzystne dla zdrowia
Facebook.com

Zyskasz ogrom korzyści z jedzenia papierówek. Nawet nie wiesz jak wiele piorunujących

Jabłka papierówki kojarzą się z latem i dzieciństwem. Chrupkie i lekko kwaskowe smakują niepowtarzalnie, ale ich jedzenie jest ważne nie tylko z punktu widzenia walorów smakowych. Między innymi niwelują toksyczne substancje w organizmie i przynoszą szereg piorunujących korzyści.

Jabłka papierówki spotykane są w każdym kraju nadbałtyckim i pochodzą z przedwojennej odmiany jabłoni. Są dość powszechne, ale na wsi, bowiem w supermarketach są bardzo rzadko spotykane. Charakteryzują się dużą soczystością i wyjątkowym smakiem.

Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniachWbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniachCzytaj dalej

Jabłka papierówki są bardzo cenne

Najlepiej smakują prosto z drzewa, w sklepach cieżko je spotkać. Na wsiach papierówki są jedną z najpopularniejszych odmian jabłek deserowych. Ciekawostką jest, że papierówki bardzo wcześnie zakwitają i szybko owocują, można się nimi zajadać już w lipcu.

Papierówki idealnie nadają się jako smaczna przekąską o nieco kwaskowym miąższu, ale też idealnie sprawdzają się jako przetwory.

Jabłka od wieków kojarzą się z płodnością i miłością. Wszakże określenie "rajska jabłoń" nie wzięło się z niczego. Dlaczego są tak korzystne dla zdrowia?

Dzisiaj grzeje: 1. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

2. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają

Mądre przysłowia głoszą, że rano je się jabłko dla urody, a wieczorem dla zdrowia. Papierówki wspaniale uzupełniają wiele witamin. Takich jak C, B, beta karoten, E, K, minerały, błonnik pokarmowy i antyoksydanty. Również są perfekcyjnym składniem diet odchudzających. Poza tym są lekkostrawne.

Mimo to są sycące, a dostarczają mało kalorii - około 40 kcal na 100g. Jabłka papierówki niwelują toksyczne substancje oraz zmniejszają ilość złego cholesterolu. Mają również zbawienny wpływ na prawidłowe trawienie.

Najlepsze newsy:

  1. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  2. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się
  3. Wypijesz miksturę z octu i koniec infekcji. Jest prosta, a efekt bajeczny
  4. Afera, wreszcie wiadomo po co mięso pakują z "higieniczną wkładką". Oszustwo producentów nie mieści się w głowie
  5. Chleb smażony w jajku warto jeść z ważnych powodów. Poznasz je i od razu wyjmiesz patelnię
  6. GIS ostrzega. Na rynek trafiła niebezpieczna substancja, która może uszkodzić mózg i doprowadzić do śmierci

Źródło: gotujmy.pl

Następny artykuł