Jajka mają różnokolorowe żółtka, wiesz które jest najzdrowsze?
pixabay.com

Ciemne czy jasne żółtko jest zdrowsze? Kolor ma kolosalne znaczenie, przesądza o wszystkim

Jajka wbrew pozorom różnią się od siebie, wszystko zależy od sposobu karmienia kur, hodowli czy nawet pory roku podczas której kura się niesie. Niektóre z nich mają ogromne rozmiary, a ich skorupki bardzo zróżnicowane kolory. Po rozbiciu skorupki nawet żółtka mogą mieć różne kolory. Który z nich jest najzdrowszy? Barwa żółtka ma ogromne znaczenie, przesądza o wszystkim.

Jajka mogą bardzo różnić się od siebie nie tylko w aspekcie wartości odżywczych, ale także aparycji. Wielu ludzi nie zastanawia się co dokładnie je, bierze po prostu pierwsze lepsze ich opakowanie ze sklepu. Popełniają tym samym ogromny błąd, który wpływa na ich zdrowie. Umiesz powiedzieć które żółtko jest najzdrowsze? Odpowiedź nie jest oczywista, więc powinieneś wytężyć umysł, aby się nie pomylić.

Dzisiaj spektakularny powrót do Biedronki absolutnie kultowego towaru. Wszyscy czekali i jest, cudowna wiadomośćDzisiaj spektakularny powrót do Biedronki absolutnie kultowego towaru. Wszyscy czekali i jest, cudowna wiadomośćCzytaj dalej

Jajka ze zdjęcia nie są takie same - które żółtko jest najzdrowsze? Wielu ludzi popełnia błąd i wybiera niezdrowe jajko

Mało ludzi potrafi rozpoznać czy jajko jest zdrowe po samym tylko wyglądzie żółtka, jednak taka umiejętność pozwala zwiększyć swoje zdrowie. Wielu ludzi intuicyjnie wybiera jajka z ciemnym żółtkiem. Nasz mózg podpowiada nam, że żywy i pełny kolor oznacza zróżnicowane wartości odżywcze oraz ich duże wysycenie w jajku. Czy mają rację?

Dzisiaj grzeje:

  1. Dzisiaj spektakularny powrót do Biedronki absolutnie kultowego towaru. Wszyscy czekali i jest, cudowna wiadomość
  2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Jajka bledsze o jaśniejszej barwie wcale nie muszą być gorsze. Za kolor żółtka odpowiadają barwniki, które kura spożywa wraz z jedzeniem. Zmyślni hodowcy mogą dodawać większą ilość barwnika, aby kury znosiły jajka z ciemnymi żółtkami. Nie oznacza to wcale, że jajka są zdrowsze. Za ciemniejszą barwę odpowiada również ilość słońca, więc jajka kupowane w lecie będą odrobinę ciemniejsze.

Jeżeli producent nie oszukuje na dodawanym barwniku, ciemniejsze żółtka są co do zasady zdrowsze. Są o wiele bogatsze w witaminy A i D, ksantofil, beta-karoten, a także kwasy omega-3.

Dlatego najbezpieczniej jest kupować jajka z zaufanych, ekologicznych hodowli, w których kury hodowane są na wolnym wybiegu a producent nie dosypuje do paszy żadnych barwników. Poza paszą, mają w tego typu hodowlach dostęp do naturalnych źródeł pokarmu, takich jak owady, rośliny, więc za barwę żółtka odpowiadają naturalne barwniki roślinne.

Najlepsze newsy:

  1. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  2. Bardzo smutna wiadomość obiegła media. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora
  3. W Polsce już sypie grzybami. Podajemy miejscowości, w których mnożą się na potęgę i można już zbierać
  4. Schabowe z mięsa mielonego? 1 banalny trick wprowadzi rewolucję do twojej kuchni
  5. Młode ziemniaki smakują teraz najlepiej. Dodaj do nich dwa składniki, a nie będziesz chciał ich jeść inaczej
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Źródło: mamadu.pl

Następny artykuł