Jajko ze skrętką.Wikimedia.org miya (remixed)

Mnóstwo ludzi na widok w jajku białej skrętki lub czerwonej plamki popełnia kardynalny błąd. Musisz wiedzieć jedno

Jajka w swojej popularności nie mają sobie równych - można zjeść je w praktycznie każdym zakątku świata. Wielu ludzi martwi się jednak, kiedy widzi w nich białą skrętkę lub czerwoną plamkę. Jedząc je musisz wiedzieć jedno.

Jajka praktycznie każdy ma w swojej kuchni. Można przygotować z nich posiłek na każdą porę dnia, więc są wyjątkowo uniwersalne. Niestety, po rozbiciu niekiedy oczom ukazuje się nieprzyjemny widok - biała skrętka oraz czerwona plamka. Musisz wiedzieć o jednym zanim je wyrzucisz.

Kotlety od Kuronia nie mają sobie równych, kochają je dzieci i dorośli. Ich sekretem jest boska, niepowtarzalna panierkaKotlety od Kuronia nie mają sobie równych, kochają je dzieci i dorośli. Ich sekretem jest boska, niepowtarzalna panierkaCzytaj dalej

Jajka wydają ci się podejrzane? Mamy dla ciebie ważne wieści

Bez nich wiele ciast nie mogłoby się udać, jajecznica byłaby niemożliwa do wykonania, a panierka na kotlecie nie trzymałaby się mięsa. Jajka są często spoiwem w wielu potrawach, a ich wartości odżywcze są wyjątkowo obfite.

Jajka posiadają praktycznie wszystkie potrzebne enzymy, które uczestniczą w metabolizmie oraz budowie komórek. Mnóstwo białka i witamin oraz minerałów pozwalają zachować siłę, sytość i zdrowie nawet w okresie wzmożonego ryzyka zachorowania na przeziębienie i grypę.

Niestety, kiedy gotujący rozbijają je na patelni czy do miski, zdarza się, że widzą pływające w nich białe nitki oraz czerwone plamki. Ludzie spoglądają na nie z niechęcią, a niektórzy dopuszczają się nawet najgorszego - wyrzucają jajka do śmieci.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym
  2. Blisko 200 ofiar śmiertelnych, gigantyczne zniszczenia. Żywioł uderzył potężną siłą za granicą. Odradzane są wszelkie wyjazdy do egzotycznych krajów
  3. Kotlety od Kuronia nie mają sobie równych, kochają je dzieci i dorośli. Ich sekretem jest boska, niepowtarzalna panierka

Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić czym jest tak zwana skrętka oraz ta najbardziej niepokojąca czerwona kropka. Nie warto wszak pozbywać się produktu spożywczego o doskonałej świeżości i jakości.

Biała poskręcana nitka jest częścią jajka, która utrzymuje żółtko w odpowiedniej pozycji. Jest ono w końcu gęstsze od białka, więc istniałoby ryzyko, że niebezpiecznie opadnie na dno jajka, gdzie mogłoby ulec uszkodzeniu.

Po skrętce można także rozpoznać świeżość produktu - jeśli jest sztywna i biała, to znak, że jajko jest bardzo świeże. Jeśli zaczyna się rozpadać i żółknąć, data przydatności jajka zbliża się ku końcowi.

Czerwona plamka popularnie nazywana jest zalążkiem zarodka. Na szczęście w żadnym wypadku nie jest to prawda - zapłodnione jajka nie są wystawiane na sprzedaż do konsumpcji. Kropka jest jedynie odrobiną krwi, która w żadnym wypadku niczemu nie zagraża.

Krew w jajku dostaje się jeszcze podczas formowania go w jajowodach kury. Zazwyczaj odrobina krwi pojawia się u kur, które dopiero zaczęły wydawać jaja oraz u ptaków powoli dochodzących do wieku starczego.

Podsumowując, nie ma się czego bać. Żaden z tych szczegółów nie może mieć negatywnego wpływu na zdrowie człowieka ani na smak potrawy.

Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościSok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  2. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
  3. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
  4. Najszybsze i najlepsze bułki pszenne. Zrobisz je w godzinę i zachwycisz całą rodzinę
  5. Przepis na tanie, łatwe i szybkie placki ziemniaczane z kapustą kiszoną. Idealne na śniadanie, obiad i kolację
  6. Nie wszyscy potrafią je rozróżnić. Czym różni się przeziębienie od grypy?
  7. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje

Źródło: pikio.pl

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł