Które jajka są najzdrowsze?jestpozytywnie.pl

Żółtko pod którym numerem od 1 do 3 na zdjęciu jest najzdrowsze? Mylą się prawie wszyscy

Jajka mogą się między sobą różnić w znacznym stopniu. Umiesz rozpoznać, które z nich jest najzdrowsze? Wielu popełnia spory błąd.

Jajka graja bardzo ważną rolę w diecie praktycznie każdego człowieka. Pełne są wartościowych substancji odżywczych, minerałów i witamin, które konieczne są do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Okazuje się, że po wyglądzie żółtka można dowiedzieć się wielu informacji.

Makaron do niedzielnej zupy kupisz u Rydzyka za 51,60 zł/kg. Dla zdrowotności oferuje też syrop z czarnego bzu i wiele innych produktówMakaron do niedzielnej zupy kupisz u Rydzyka za 51,60 zł/kg. Dla zdrowotności oferuje też syrop z czarnego bzu i wiele innych produktówCzytaj dalej

Jajka na zdjęciu różnią się od siebie żółtkiem - umiesz rozpoznać, które z nich jest najlepsze dla zdrowia?

Jajka jada praktycznie każdy człowiek na ziemi. łatwość w przygotowaniu, niska cena i odżywczość sprawiają, że można dodać je lub wykorzystać w prawie każdym daniu. No bo panierka, ciasto czy naleśniki bez jajek nie byłyby tym samym.

W sklepach jest mnóstwo rodzajów jajek, a główny podział polega na wielkości. Oznaczane są literami od S, czyli najmniejszych do XL czyli największych. Stosuje się także numerację, gdzie 0 oznacza chów ekologiczny, a 3 chów klatkowy - najtańszy i najgorszy rodzaj hodowli.

Poza wielkościami i rodzajem hodowli, jajka mają wiele różnic. Nawet w jednym opakowaniu możemy znaleźć jajka białe, kremowe czy ciemno-brązowe. Jest to wynik diety kur oraz ich genetyki i nie wpływa na zawartość skorupki.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym
  2. Ukradkiem zrobił mamie zdjęcie, gdy leżała na plaży. Gdy je zobaczyła pobladła z wściekłości, po komentarzu chciało jej się płakać
  3. Jasiek Kuron ma najlepszy patent na kultowego Coleslawa. Robi go z dwóch rodzajów kapusty

Po rozbiciu naszym oczom może ukazać się wiele obrazów. Najbardziej popularny zawiera jedno żółtko o żółtym kolorze, białe lub delikatnie żółtawe białko oraz skrętkę. Niestety, żółtko żółtku nie równe, a ich barwa ma ogromne znaczenie w kontekście zdrowia.

Kupowanie najtańszych jajek jest może ekonomicznym rozwiązaniem, lecz wtedy wiele tracimy na jakości, a co za tym idzie, także na wartościach odżywczych. Chów ekologiczny jest najlepszym wyborem. Lecz nawet od hodowcy, który pozwala kurom jeść i chodzić jak chcą, żółtko jajek może się różnić.

Dlatego powyżej przygotowaliśmy grafikę, na której pokazane są trzy różne żółtka. Waszym zadaniem jest odgadnąć, które z nich jest najzdrowsze i napisać o tym w komentarzu. Jesteśmy ciekawi jakiego jesteście zdania.

Jeśli wybrałeś numer 3, jesteś blisko dobrej odpowiedzi. Barwa tego żółtka może wskazywać, że kura była karmiona dobrym pożywieniem lub sama go sobie szukała. Dla tych, którzy wybrali żółtko numer 2, mamy złe wieści.

Istnieje bowiem duża szansa, że kura, która znosiła takie jaja, była karmiona paszą przemysłową. Niska wartość odżywcza takiej paszy i niewielka zawartość zdrowych barwników skutkują bladym kolorem żółtka, które nie jest zdrowe.

Najzdrowsze jest żółtko najciemniejsze, czyli to o numerze 1. Prawdopodobnie kura jadła pokarm bogaty w ksantofile, barwniki pochodzenia roślinnego, które ptaki przyjmują w większej ilości żywiąc się tym co znajdą na ziemi. Jeśli więc kupione przez ciebie jajka mają blady kolor, wymień je na innego producenta.

Aksamitne, czekoladowe ciasto na spodzie z herbatników, nic prostszego i pyszniejszego nie istnieje. Absolutny ideałAksamitne, czekoladowe ciasto na spodzie z herbatników, nic prostszego i pyszniejszego nie istnieje. Absolutny ideałCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Mateusz Morawiecki nagle przekazał wiadomość dla wszystkich Polaków. Konieczna jest pełna mobilizacja
  2. Za 1,5 miesiąca może zabraknąć w Polsce ważnego produktu. Nadchodzą poważne problemy
  3. Działa jak antybiotyk, a wszystkie składniki do jego zrobienia masz pod ręką. Piorunujące działanie syropu z czosnku
  4. Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkości
  5. Lepsze niż sok i syrop. Naturalne lekarstwo z buraków, które poradzi sobie z uciążliwymi problemami
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 52-letnia pielęgniarka
  7. Znaleźli szczątki dinozaura na niewłaściwym kontynencie. Historyczna zagadka, naukowcy są w kropce

Źródło: jestpozytywnie.pl

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł