Jajka z niespodzianką w środkukadr z kanału SNO Multimedia na YouTubie

Nikt im nie wierzył, gdy mówili, jakie jajka znosi ich kura. Jednym nagraniem zamknęli usta niedowiarkom

Jajka to idealne źródło białka, które wykorzystujemy w swojej diecie niemalże codziennie. Hodowcy mogą cieszyć się prężnie rozwijającym biznesem, który cały czas odpowiada na zapotrzebowanie klientów. Pewna kura, na jednej z ferm, zaczęła znosić niesamowite jajka.

Jajka to jeden z głównych elementów naszej codziennej diety. Są bogate w białko oraz inne substancje odżywcze, więc znajdują mnóstwo zastosowań w naszej kuchni. Możemy spożywać jajka pochodzące od rożnego rodzaju ptaków. Na jednej z ferm, kura zaczęła znosić jajka, które wprawiły wszystkich w osłupienie. To wyjątkowy okaz, którym postanowili podzielić się hodowcy.

Makaron do niedzielnej zupy kupisz u Rydzyka za 51,60 zł/kg. Dla zdrowotności oferuje też syrop z czarnego bzu i wiele innych produktówMakaron do niedzielnej zupy kupisz u Rydzyka za 51,60 zł/kg. Dla zdrowotności oferuje też syrop z czarnego bzu i wiele innych produktówCzytaj dalej

Jajka można zastosować w wielu daniach

Jajka możemy jeść prosto od kury, gęsi, kaczki, przepiórki czy indyka. Różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale i smakiem. Co więcej, przede wszystkim ceną, która potrafi być zabójcza, porównując jajka od kury, a te przepiórcze, które uchodzą za prawdziwy rarytas i są idealną opcją raczej na degustacje, niż syty posiłek.

Jeśli chodzi o właściwości jajek, jest to przede wszystkim pełnowartościowe białko. Warto wspomnieć, że cechuje je całkowita przyswajalność dla człowieka i jego organizmu, a co najważniejsze - zawiera w sobie wszystkie aminokwasy. Szczególnie te, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, a już z pewnością nie w odpowiednich ilościach.

Wiele osób dzieli się na fanów żółtek oraz fanów białka. Warto pamiętać, że każda z tych części jajka, zawiera inne składniki odżywcze. Każdy jednak znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest to produkt, który można podawać na wiele, różnych sposobów. Wyróżniamy między innymi jajka na twardo, na miękko, sadzone czy inne kombinacje takie, jak po benedyktyńsku.

Dzisiaj grzeje:

  1. Syrop, który jak żaden inny stworzy barierę ochronną przed infekcjami i wzmocni odporność. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę do herbaty
  2. Nareszcie. W całym kraju znikają dorożki konne. Zagraniczne wiadomości radują tysiące. Turyści już ich nie zobaczą
  3. Najlepszy farsz na pierogi zrobisz z mięsa z rosołu. Nie ma doskonalszej receptury

Niesamowite odkrycie u jednego z hodowców

Hodowca, Gary Ashmore, podzielił się swoim niebywałym odkryciem, którym były jajka znoszone przez jego kury. Z początku nikt mu nie uwierzył, a on nie wiedząc, w jaki sposób powinien to udowodnić, nagrał całe zajście.

Gary Ashmore oraz jego rodzina posiadają pokaźne gospodarstwo, na którym hodują nie tylko kury, ale również inne zwierzęta. Ze szczególną dbałością podchodzili do swoich zwierząt i bacznie je obserwowali. Wydawać się mogło, że wszystko było w porządku. Jedna z kur jednak dawała znaki, które świadczyły o tym, że nie do końca tak właśnie jest.

Gertrude, bo tak nazywa się ich niezwykła kura, zaczęła znosić jajka o niebywałej wielkości. Chwaląc się tym odkryciem wśród znajomych czy bliskich, nie byli w stanie uwierzyć rodzinie na słowo. Należało nagrać zatem porównanie klasycznego jajka z tym, które znosi Gertrude.

Na filmie, który został udostępniony w sieci, widać ogromną różnicę między jajkiem klasycznym, a tym zebranym przez właścicieli nadzwyczajnej kury. Postanowili też na oczach internautów rozbić jajko i jak się okazało, w środku było nie tylko żółtko oraz białko, ale i kolejne jajko w skorupce. To jajka, które są znoszone podwójnie za jednym razem.

Na świecie jest sporo nietypowych przypadków, w których główną rolę odgrywają zwierzęta. Ten film, który udostępnili hodowcy kury, jest niezbitym dowodem na to, że faktycznie doczekali się niebywałego okazu wśród swoich zbiorów.

Kura dała właścicielom nie tylko wyjątkowe jajka, ale też rozgłos na całym świecie, ponieważ filmik obiegł cały internet w bardzo krótkim czasie. Cały film możecie obejrzeć poniżej, kadr z niego podłużył jako ilustracja do artykułu.

Żródło: Youtube/ SNO Multimedia

Spojrzał na mięso kupione w Biedronce i zbladł. Wszystko nagrał i zdemaskował oszustwoSpojrzał na mięso kupione w Biedronce i zbladł. Wszystko nagrał i zdemaskował oszustwoCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobą
  2. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
  3. Pierogi podczas mrożenia przyklejają się do siebie? Wszystko przez jeden szalenie popularny błąd
  4. Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkości
  5. Lepsze niż sok i syrop. Naturalne lekarstwo z buraków, które poradzi sobie z uciążliwymi problemami
  6. Nietypowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy szczególnie jednej grupy społecznej, lepiej go nie bagatelizować
  7. Wadliwa partia PlayStation 5 w Polsce i problemy z dostawami? Absurdalna sytuacja, jest wyjaśnienie

Źródło: Webniusy

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł