Jajka zostały wycofane z wielu sklepów..

Pilny komunikat. Właśnie wycofano jajka kupowane przez wielu Polaków, są niebezpieczne

Jajka znajdziemy w lodówce niemal każdego smakosza. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przyrządzimy z nich wiele potraw. Czasem zapominamy jednak, że z ich jedzeniem wiąże się czasem pewne ryzyko. Ostatnio często kupowane jajka musiały zostać wycofane. W mediach pojawił się pilny komunikat.

Jajka bez problemu kupimy w niemal każdym sklepie spożywczym czy na bazarku. Wiedza na temat ich jakości staje się coraz bardziej powszechna - wiemy, jakie oznaczenia powinny się na nich znajdować, jeśli nie chcemy wspierać nieetycznych hodowli. Coraz więcej osób stara się też kupować je ze sprawdzonych źródeł, by cieszyć się produktem najlepszej jakości. Wszystkie te normy nie uchronią nas jednak przed pewnym zagrożeniem, które wiąże się z jedzeniem jajek.

Dramatyczne wyznanie gwiazdy Dramatyczne wyznanie gwiazdy "Na Wspólnej", syn nie chce go znać. Z córką z kolei jakiś czas temu na wizji pokazywał, jak robić risottoCzytaj dalej

Jajka zostały własnie wycofane obrotu. GIS wydał pilny komunikat

Jajka pewnej firmy mogły mocno zaskoczyć wielu konsumentów. Kilka godzin temu GIS nie zwlekał więc z informacją o możliwym zagrożeniu, by mogło się o nim dowiedzieć jak najwięcej osób. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny natychmiast poinformował zaistniałej sytuacji producenta jajek oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Oleśnicy, który go nadzoruje. Przeprowadzono dokładną kontrolę zakładu pakowania i ustalono, że określona partia zostanie dobrowolnie wycofana z rynku. Jakiego produktu dotyczy komunikat?

Dzisiaj grzeje:

  1. Fatalne informacje dla wielbicieli grzybów. Niestety potwierdzili najgorsze obawy
  2. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia


Państwowa Inspekcja Sanitarna zamieściła komunikat, z którego dowiadujemy się, że na powierzchni skorupek jajek znaleziono groźne dla zdrowia bakterie. Chodzi oczywiście o pałeczki Salmonelli przyczyniającej się do zatruć pokarmowych. To z kolei może prowadzić do zakażenia narządów wewnętrznych i chorób stawów. Jajka zostały wyprodukowane przez Fermy Drobiu Józef Kaczała, Sokołowice 90A, 56-400 Oleśnica, WNI PL 02141304. W komunikacie zamieszczono też nr partii/ termin przydatności do spożycia: 28.09.2020 r. oraz nr zakładu pakowania jaj: PL 02145906.

Pani Barbara przekazała załamującą wiadomość z Lidla, niedowierzaniePani Barbara przekazała załamującą wiadomość z Lidla, niedowierzanieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Rydzyk z ogromną dotacją jeszcze w tym roku. Dostanie 64,4 mln zł, już wiemy na co
  2. Lekarze stwierdzili, że nie mogą jej pomóc. Rodzice 12-latki otrzymali bulwersującą wiadomość
  3. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
  4. Zmiksował buraka z dwoma innymi warzywami. Otrzymał sok o niewiarygodnym działaniu, polecają go nawet lekarze
  5. Dodaj ziemniaki, ale przenigdy nie gotuj rosołu na udkach kurzych. Kucharze ostrzegają
  6. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Źródło: Radio Zet

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł