Jajkapixabay.com/geraltl; pixabay.com/MOs810

116-latka zdradziła sekret swojej długowieczności, codziennie jadła jeden kontrowersyjny produkt. Koniecznie wprowadźcie go do swojej diety

Jajka to produkt, który większość z nas zawsze ma w swojej kuchni. To nie tylko smaczny i niezbędny do wielu dań dodatek. To również element diety pewnej 116-letniej kobiety, która zawdzięczała mu swoją długowieczność. Lekarze jednak alarmują i przestrzegają przed nadmiernym spożywaniem produktu, który został wymieniony przez jedną z seniorek, względem długowieczności.

Jajka to jeden z produktów, których używamy najczęściej w naszej kuchni. Jak się okazuje, to nie tylko idealny składnik do wielu pysznych dań, ale i składnik, który może zapewnić długowieczność. Tak sądziła jedna z najstarszych seniorek na świecie, która dożył naprawdę pokaźnego wieku. Jak się okazuje, wielu seniorów ma swoje indywidualne recepty na piękny wiek, który udało im się osiągnąć na skutek wprowadzeniu kilku konkretnych produktów do codziennej diety.

Naukowcy biją na alarm, chorych jest już 3 miliony Polaków. Pij i jedz 5 produktów, są niezbędne w walce z dolegliwościąNaukowcy biją na alarm, chorych jest już 3 miliony Polaków. Pij i jedz 5 produktów, są niezbędne w walce z dolegliwościąCzytaj dalej

Dieta gwarancją długiego życia

Dieta oraz to, w jaki sposób prowadzimy swoje życie, ma wpływ na naszą kondycję zdrowotną. To z niej wynika wiek, który osiągamy. Wiele osób chciałoby dożyć setki i tu pojawiają się pytania. Co należy zrobić, żeby móc cieszyć się zdrowiem oraz sędziwym wiekiem jednocześnie.

Zebrano informacje na temat najstarszych seniorów na świecie. Postanowili się oni podzielić swoimi sposobami na długie życie w zdrowiu i radości.

Najstarsza żyjąca Europejka dożyła 115 lat i była Włoszką. Ona swój wiek zawdzięczała spożywaniu surowych jajek. W dzieciństwie chorowała na anemię i to rozwiązanie zalecił jej lekarz. Od tamtej pory kobieta codziennie stosuje się do tego rozwiązania, a co więcej, spożywa dużo czekolady oraz stara się utrzymać pozytywne podejście do życia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niezastąpiony w walce z uporczywym kaszlem i bólem gardła. Syrop z tymianku stosuj przy pierwszych objawach przeziębienia
  2. Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcji
  3. Nagle zaczęli rozdawać przypadkowym ludziom grzyby warte 20 tysięcy złotych. Obostrzenia sprawiły, że włoscy restauratorzy są na skraju załamania

Najstarsi ludzie świata i ich sposoby na długowieczność

Susannah Mushatt Jones pochodzi z Alabamy i aktualnie jest najstarszą, żyjącą kobietą na świecie. Każdy jest zainteresowany jej sposobem życia i funkcjonowania. Pojawiają się liczne pytania o dietę oraz o to, co pomaga utrzymać się w tak dobrej kondycji do takiego wieku. Seniorka wyznała, że uwielbia boczek.

Z uwagi na wysoką zawartość tłuszczu, nie cieszy się on poparciem dietetyków. Śniadaniem seniorki są jednak jajka sadzone właśnie na bekonie. W trakcie lunchu najchętniej je owoce. Jeśli chodzi o tajniki, które stosuje w swoim życiu Susannah, to przede wszystkim zero używek. Nie spożywa alkoholu, nie pali papierosów oraz dba o sen. Co więcej, stara się zarażać pozytywną energią, która utrzymuje ją przy życiu i rewelacyjnej kondycji. Zarówno tej psychicznej, jak i fizycznej.

W kwietniu w 2015 roku zmarła Misao Okawa, która miała 117 lat. Przez chwilę mówiło się o niej, ze jest najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie. Japonka opowiadała, że była to zasługa sushi oraz 8 godzin snu, które poparte były umiejętnością relaksowania się w ciągu dnia. Japonia słynie z mieszkańców o naprawdę długich latach życia. To zasługa ich właściwej diety, która nie jest obfita w tłuszcze.

Jedna z kobiet, która żyła najdłużej w historii świata, również zmarła w 2015 roku. Leandra Becerra Lumbreras z Meksyku żyła aż 127 lat. Nie miała żadnych chorób współistniejących, które w tym wieku są bardzo często spotykane. Mowa tu o nadciśnieniu czy cukrzycy. Najchętniej jadła czekoladę i to jej zawdzięczała swoją witalność.

Jessie zgadłam w styczniu tego roku ukończyła 109 lat i została okrzyknięta najstarszą kobietą w Szkocji. Jej główną radą i dość nietypową, jest wystrzeganie się mężczyzn, którzy przysparzają nam problemów. Jeśli chodzi o dietę, każdy dzień rozpoczyna od spożywania owsianki. Kolejną tajemnicą jest ruch, sport i aktywny tryb życia.

Na koniec męski przykład. Carlo Flores Laura, który mieszkał w Boliwii, zmarł w czerwcu 2014 roku. Podobno miał 108 lub 124 lata. Nie jest to możliwe do stwierdzenia z uwagi na późne wydawanie aktu narodzin przez rząd. Carlo był rolnikiem i przyznał, że jego długie życie to bezapelacyjnie zasługa andyjskiej diety. Składa się ona głównie z grzybów, baraniny czy komosy ryżowej. Wśród miłośników zdrowego odżywiania cieszy się ogromną popularnością. Boliwijczyk również uwielbiał spacerować i sądził, że to ta aktywność wspierała jego witalność i zdrowie fizyczne.

Ugryzła kawałek ogórka i natychmiast go wypluła. Popełniła najgorszy błąd dodając 3 składniki, które całkowicie zmieniają smak ogórkowUgryzła kawałek ogórka i natychmiast go wypluła. Popełniła najgorszy błąd dodając 3 składniki, które całkowicie zmieniają smak ogórkowCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  2. Przeżyła śmierć kliniczną i mówi, że widziała Boga. Opowiada o szczegółach zza światów
  3. Jeszcze zdrowsza wersja tradycyjnej ćwikły. Zrób ją z kiszonych buraków i ciesz się niepowtarzalnym smakiem
  4. Zaczyna się dzisiaj i trwa tylko 3 dni. Biedronka da każdemu niesamowity prezent, wystarczy zrobić 1 rzecz
  5. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
  6. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać
  7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Źródło: zywienie.abczdrowie.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł