Jajka - które jest zdrowsze?jestpozytywnie.pl

Prawie wszyscy wskazują błędnie. Pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko?

Jajka w naszej diecie grają bardzo ważną rolę - są źródłem dobrze przyswajalnego białka, enzymów i mikro elementów. Umiesz rozpoznać które z nich jest najzdrowsze? Odpowiedź zna niewielu.

Jajka jedzone są na całym świecie. Większość kultur spożywa je na śniadanie, ponieważ duża ilość białka syci i dostarcza mnóstwa energii. Niestety wiele osób nie zastanawia się co dokładnie je - większość bierze po prostu pierwsze lepsze opakowanie jajek ze sklepu nie myśląc zbyt dużo o ich pochodzeniu. Popełniają tym samym ogromny błąd, ponieważ jakość jaj dużo zależy od sposobu hodowli kur. Na zdjęciu widoczne są trzy różne żółtka - umiesz rozpoznać, które z nich jest najzdrowsze?

Niesamowicie ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich kupujących w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie, Dino i wielu innychNiesamowicie ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich kupujących w Lidlu, Biedronce, Auchan, Kauflandzie, Dino i wielu innychCzytaj dalej

Jajka mogą bardzo różnić się między sobą - niewielu umie rozpoznać najzdrowsze

Oczywiście ciężko stwierdzić po tym jak wygląda skorupka czy jajko jest zdrowe. Takie informacje możemy zaczerpnąć z opakowania, na którym zamieszczany jest sposób chowu kur. Najlepszym jest oczywiście wolny wybieg, na którym zwierzęta całkowicie naturalnie zbierają pokarm i produkują najzdrowsze jajka. Niestety, z jakością idzie także cena, a nie każdego stać na opakowanie jajek za kilkanaście złotych.

Dzisiaj grzeje:

  1. Meteorolodzy ostrzegają, przecieramy oczy. Mówią jak wcześnie sypnie śniegiem, grzybiarze wstrzymali oddech
  2. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  3. Niebywały, odbierający mowę sekret urody. Elżbieta Jaworowicz wygląda 20 lat młodziej dzięki banalnej diecie

Po rozbiciu skorupki naszym oczom często ukazują się różne widoki. Największą różnicę łatwo zauważyć pomiędzy żółtkami - jedne są jasno żółte, inne natomiast mają intensywny, pomarańczowy kolor. Po samej barwie można rozpoznać, które z nich jest najlepsze dla człowieka.

Jasne żółtka są dają niemal 100% pewność, że kury karmione były paszą przemysłową, która nie dostarcza im zbyt dużo wartości odżywczych. Takie żywienie jest tanie, jednak jajka od takich kur nie są najzdrowsze. Barwa ciemnego żółtka pochodzi od dużej zawartości ksantofili, barwników pochodzenia roślinnego, które ptaki przyjmują w większej ilości żywiąc się tym co znajdą na ziemi. Dlatego gotując jajka należy wykorzystywać jajka, których kolor żółtka jest najbardziej zbliżony do numeru 1 na zdjęciu. W takim jajku jest pełno zdrowych substancji koniecznych do optymalnego funkcjonowania.

Polsat ostrzegł wszystkich Polaków. Po ich zjedzeniu mogą wystąpić objawy, wtedy pilnie musisz udać się do lekarzaPolsat ostrzegł wszystkich Polaków. Po ich zjedzeniu mogą wystąpić objawy, wtedy pilnie musisz udać się do lekarzaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Za rachunki zapłacimy więcej, wdrożą nową opłatę. Ściągną 5,4 mld zł rocznie
  2. Ważył ledwie 13-kilogramów, trzymali go pod schodami i głodzili. 5-latek cudem uratowany z rąk okrutnych opiekunów
  3. Niewyobrażalna tragedia, dwoje 3-letnich dzieci nie żyje. Myśleli, że to wina winogron, mylili się, rodzice usłyszą zarzuty
  4. Nie możesz znaleźć borowików w lesie? Wyhoduj je sobie w ogródku lub doniczce, pomoże ci specjalna mikstura
  5. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Źródło: jestpozytywnie.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł