Jajka mają różnokolorowe żółtka, wiesz które jest najzdrowsze?.jestpozytywnie.pl

Prawie nikt nie potrafi rozpoznać, pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko. Mylą się niemal wszyscy

Jajka są uznawane jako bardzo zdrowy produkt, którego spożycia dostarcza do organizmu wiele cennych składników odżywczych. Czy wiesz jakiej barwy żółtko oznacza, że mamy do czynienia z najzdrowszym jajkiem? Niewielu ludzi potrafi je rozpoznać i mylą się niemal wszyscy.

Jajka towarzyszą nam od setek tysięcy lat, ponieważ są proste w przygotowaniu, smaczne i bardzo pożywne. Wielu ludzi nie zastanawia się co dokładnie je, bierze po prostu pierwsze lepsze opakowanie jajek ze sklepu. Jajka mogą bardzo różnić się od siebie nie tylko w aspekcie wartości odżywczych, ale także aparycji. Umiesz rozpoznać które z tych żółtek jest najzdrowsze?

Dostaniesz od Biedronki wielkie pieniądze, a w twojej kuchni pojawi się kapitalny sprzęt. Wystarczy zrobić 1 rzeczDostaniesz od Biedronki wielkie pieniądze, a w twojej kuchni pojawi się kapitalny sprzęt. Wystarczy zrobić 1 rzeczCzytaj dalej

Jajka ze zdjęcia nie są takie same - które żółtko jest najzdrowsze? Wielu ludzi nie potrafi dobrze wybrać

Mało ludzi potrafi rozpoznać czy jajko jest zdrowe po samym tylko wyglądzie żółtka, jednak taka umiejętność pozwala bardzo dobrze zaoszczędzić czas. Kolor żółtka odpowiada nie tylko za to, czy wygląda ładnie, lecz także za zawartość składników odżywczych wewnątrz jaja. Jak w takim razie rozpoznać które z powyższych jajek jest najzdrowsze? Odpowiedź jest całkiem prosta.

Dzisiaj grzeje:

  1. Pozbywanie się obierek po ziemniakach jest wielką stratą. Możesz je cudownie wykorzystać
  2. Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministra

Jasne żółtka jaja świadczą prawie na 100% o tym, że kury, które je zniosły były karmione paszą przemysłową, która ma za zadanie nakarmić kury jak najtaniej. Jajko z ciemnym żółtkiem po lewej stronie z wysokim prawdopodobieństwem pochodzi od kury z wolnego wybiegu, która mogła spożywać co tylko znalazła i chciała zjeść. Takie jajka są zdrowsze i o wiele bardziej odżywcze.

Barwa ciemnego żółtka pochodzi od dużej zawartości ksantofili, barwników pochodzenia roślinnego, które kury przyjmują w większej ilości żywiąc się tym co znajdą. W związku z powyższym dokonując wyboru najzdrowszego jajka powinniśmy wybrać cechujące się żółtkiem o takiej barwie jak to oznaczone numerem 1.

Najlepsze newsy:

  1. UKOiK ostrzega Polaków przed owocami i warzywami z Biedronki. Klienci powinni uważać
  2. Rząd wprowadzi opłatę reprograficzną? Wszyscy będziemy musieli płacić więcej
  3. Skórki po arbuzie mają zawrotną wartość. Już na pewno nigdy ich nie wyrzucisz
  4. Pod żadnym pozorem nie trzymaj bananów obok jabłek. Okropne konsekwencje pojawiają się momentalnie
  5. Uważaj, jeśli cierpisz na pewne schorzenia jedzenie rzodkiewki może ci poważnie zaszkodzić. Nie wszyscy mogą ją jeść
  6. Genialna zmiana w przemieszczaniu po Polsce i nie tylko już za 3 dni. Pasażerowie czekali od dawna

Źródło: jestpozytywnie.pl

Następny artykuł