Jajka pojawiają się w pewnej trudnej zagadce.pexels/Pixabay

Pozornie proste wyzwanie. Niemal nikt nie odpowie na pytanie dobrze

Jajka w kuchni są jednym z najbardziej wszechstronnych produktów, a dzięki temu uwielbianych produktów w kuchni każdego miłośnika jedzenia. Podczas porannej jajecznicy czy pałaszowania pysznego omleta można oprócz nich zaserwować rodzinie pewną bardzo niepozorną, ale przez to zawiłą zagadkę, w której pojawiają się jajka. Łamigłówka może podnieść ciśnienie lepiej niż najmocniejsza kawa, bo jej rozwiązanie wcale nie jest proste.

Jajka z pewnej łamigłówki mogą sprawić, że twoi bliscy zamiast rozkoszować się pysznym śniadaniem, zaczną rwać sobie włosy z głowy, by znaleźć wreszcie jej rozwiązanie. Wspominamy o niej dlatego, że od czasu do czasu warto urozmaicić poranne śniadanie z bliskimi. Tematyczna zagadka - bo związania z jajkami - zadziała rano doskonale. Zestresowani będa mogli oderwać się na chwilę od myśli o pracy czy egzaminie, a nierozbudzeni obudzą szare komórki. Uprzedzamy jednak, rozwiązanie nie jest łatwe.

Oburzająca i skandaliczna cena za kotlety schabowe na wakacjach w Zakopanem. Mocno podnosi ciśnienie turystomOburzająca i skandaliczna cena za kotlety schabowe na wakacjach w Zakopanem. Mocno podnosi ciśnienie turystomCzytaj dalej

Jajka z pewnej zagadki mogą wywołać niemałe zamieszanie, bo mało kto potrafi ją poprawnie rozwiązać. Koniecznie sprawdź, czy znasz odpowiedź na pytanie o liczbę jajek

Jajka z zagadki, a dokładnie ich odpowiednie policzenie, wymaga odrobiny sprytu, umiejętności logicznego myślenia i przenikliwości. Smakosze, którzy uwielbiają łamigłówki, i wszyscy, których cieszą takie zagwozdki, będa jednak wniebowzięci. My szczególnie polecamy zaserwować ją do jajecznego śniadania, by obudzić wszystkich śpiochów, zająć czymś niesforne dzieci czy też podnieść ciśnienie innym. Treść zagadki tylko pozornie jest prosta, bo odpowiedź na obecne w niej pytanie wymaga chwili zastanowienia.

Dzisiaj grzeje:

1. Dodaj musztardę do kotletów mielonych. Efekt cię mocno zaskoczy, rodzina od razu poprosi o dokładkę
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Mam sześć jajek.
Rozbiłem dwa.
Ugotowałem dwa.
Zjadłem dwa.
Ile jajek mi zostało?

Nieco zaskakująca prawidłowa odpowiedź brzmi: cztery jajka. Gdyby wielbiciel jajek z zagadki miał sześć jajek, a potem dwa z nich rozbił, ugotował i zjadł, to nadal będzie mieć cztery jajka. Treść zagadki została jednak celowo tak skonstruowana, aby łatwo było pomyśleć, że wszystkie jajka zostały zużyte.

Najlepsze newsy:

  1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  2. Prezydent Sopotu nie wytrzymał. Mówi o turystach ze Śląska
  3. Dostała od koleżanki słoik ogórków i zachwyciła się ich obłędnym smakiem. Wszystko przez niezwykłą przyprawę
  4. Wysyp ogromnych grzybów, wszystko przez ostatnie ulewy. Wiemy, gdzie jest ich najwięcej
  5. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
  6. Małgorzata Rozenek błagała fanów o pomoc. Chodziło o jej dziecko. Z pomocą przybyła Anna Lewandowska

Źródło: newsner.pl

Następny artykuł