Jajka: które jest najzdrowszePrintscreen/jestpozytywnie.pl

99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?

Jakość jajka można ocenić po wyglądzie żółtka i białka. Zdjęcie wyróżniające przedstawia 3 różne typy tego przysmaku. Tylko 1% ludzi potrafi z fotografii odczytać, które jest najzdrowsze.

Warto wiedzieć, jakie jajka są najzdrowsze. Większość z nas spożywa je bowiem bardzo często w różnych formach. Po czym poznać, że trafiliśmy na najlepsze z możliwych?

Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minutBajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minutCzytaj dalej

Jajka: które są najzdrowsze?

Z barwy żółtka można odczytać wiele informacji o kurze, która je zniosła. Te, które są hodowane na wolnym wybiegu konsumują wiele roślin bogatych w karotenoidy. Ich jajka są cechują się żółtkami o bardziej wyrazistym kolorze.

Najwięcej wartości ma jajo, które zniosła kura w najlepszym możliwym wieku. Najmniej wartości ma to zniesione przez kurę młodą lub starą - nie cechują się zbyt dużą ilością składników odżywczych. Najbardziej wartościowe pochodzą od nioski w średnim wieku.

Dzisiaj grzeje: 1. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

2. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Zdaniem ekspertów najzdrowsze jest jajko z żółtkiem ciemnym, czyli numer 1 na ilustracji. Niemal pewne jest, że zniosła je kura wyprowadzana na wolny wybieg. Takie jajko zawiera mnóstwo związków organicznych i barwników roślinnych czyli ksantofili. Jajka z jasne żółtkami najprawdopodobniej pochodzą od niosek karmionych niskiej jakości paszą. Takie produkty najczęściej można kupić w hipermarketach.

Kolor na skorupce jajka nie ma znaczenia dla jego jakości. Odnosi się jedynie do gatunku kuru. Sprawdzając świeżość jajka trzeba przyjrzeć się białku. Gdy mamy do czynienia z klarownym i przejrzystym możemy mieć pewność, że jest nieświeże.


Najlepsze newsy:

  1. Przyjaciółka ujawnia treść ostatniej rozmowy z żoną Królikowskiego. Serce pęka
  2. Córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę 20 lat temu. Po 18 latach nastąpiła poprawa, stało się niezwykłe
  3. Dieta lniana jest piorunująca. Wspomaga procesy odchudzania i trawienie
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty
  5. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość
  6. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem

Źródło: jestpozytywnie.pl

Następny artykuł