Jajka sadzone okazały się niebywałeScreen video zamieszczonego na portalu interia.tv

Chciał zrobić przepyszne śniadanie dla dwojga. Gdy rozbił wszystkie jajka na patelni, oniemiał

Jajka stanowią podstawę śniadania milionów ludzi na całym świecie. Są doskonałym źródłem białka i wielu aminokwasów potrzebnych do procesów biologicznych zachodzących w ciele człowieka. Mężczyzna chciał usmażyć najzwyklejsze sadzone na śniadanie, lecz po rozbiciu skorupki zobaczył coś niebywałego.

Jajka kupowane są przez nas niezwykle często ze względu na ich dość wszechstronne zastosowanie. Zrobimy z nich zarówno jajecznicę, jak i wszelkie słodkie omlety czy placki. Choć większość jajek wygląda praktycznie tak samo, lub różnią się jedynie kolorem, jest szansa, że znajdziemy się w posiadaniu jajek szczególnych. Na własnej skórze przekonał się o tym mieszkaniec Australii, który zapragnął jedynie usmażyć sobie sadzone na patelni. Po rozbiciu skorupki zobaczył coś zdumiewającego.

Jesienią pij kawę ze „złotym mlekiem”, efekty powalają. Zrobisz ją z produktów, które na pewno masz w kuchniJesienią pij kawę ze „złotym mlekiem”, efekty powalają. Zrobisz ją z produktów, które na pewno masz w kuchniCzytaj dalej

Jajka jakich jeszcze nie widział

Dla niego był to z pozoru najzwyklejszy poranek. Po dobrze przespanej nocy chciał zrobić sobie i dziewczynie na śniadanie jajka sadzone, które świetnie sycą i smakują praktycznie każdemu. Wyciągnął więc z lodówki wydmuszkę z jajkami, wylał na patelnie olej, odpalił pod nią gaz i zaczął grzać olej. W między czasie przygotował sobie wygodnie z boku jajka, aby móc szybko wbić je na patelnie, by wszystkie usmażyły się równomiernie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Marysia kupiła przedziwne pierogi w Biedronce. Podgrzała je i oniemiała
  2. Radykalna decyzja rządu, "pełna mobilizacja". Polski ambasador pilnie apeluje do Polaków za granicą
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Kiedy zaczął rozbijać skorupki zauważył, że coś tu nie gra. W jednym jajku były aż dwa żółtka. Widok ten przyjął ze spokojem, wszak zdarza się, że niekiedy tak wygląda zawartość skorupki. Jednak im więcej jajek rozbijał, tym co raz bardziej zaczynał się zdumiewać. W każdym kolejnym jajku były po 2 żółtka. Finalnie na 4 rozbite jajka 4 były podwójne.

Dzieje się tak za sprawą układu rozrodczego niosek. Największą szansę na podwójne żółtko mają młode kury, które dopiero co zaczynają się nieść i stare ptaki, które powoli przechodzą na emeryturę. U tych zwierząt hormony nie są do końca wyregulowane, co sprawia, że w jednym jajku mogą rozwinąć się dwa żółtka. W żadnym wypadku nie są one wynikiem antybiotyków czy sterydów, więc bez obaw można je jeść. Co więcej, to w żółtku znajduje się najwięcej mikroelementów i białka, więc podwójna jego ilość jest błogosławieństwem.

Podwójne jajka

Screen video zamieszczonego na portalu interia.tv

Równie skuteczny jak antybiotyk, a niewiele osób używa go inaczej niż jako przyprawy. Tymczasem olejek potrafi zdziałać cudaRównie skuteczny jak antybiotyk, a niewiele osób używa go inaczej niż jako przyprawy. Tymczasem olejek potrafi zdziałać cudaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach są najtańsze warzywa. Różnice są gigantyczne
  2. Naukowcy nie mają dobrej wiadomości. Odkryto nową właściwość koronawirusa
  3. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Źródło: interia.tv

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł