jak obniżyć ciśnieniepixabay.com/geralt

Zjesz kawałek i obniżysz ciśnienie bez leków. Mało znane domowe sposoby

Jak obniżyć ciśnienie? Owe pytanie zadaje sobie wielu z nas, szukając pomocy u lekarza. A możemy zajrzeć do szafki w kuchni i sięgnąć po domowe remedium od razu.

Jak obniżyć ciśnienie w domowym zaciszu? Bez wychodzenia z domu możemy spróbować niwelować skutki nadciśnienia. Niekiedy wyniki takiego leczenia są równie duże, jak po użyciu farmakologii.

Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanieLiść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanieCzytaj dalej

Jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami

Nasze serca wystawione są na wieczny wysiłek. Każdego dnia muszą pompować wiele litrów krwi. Czasem jednak stan naszego zdrowia podupada, a nasze ciśnienie rośnie. Co wtedy zrobić? Po pierwsze sięgnijmy po kawałek czekolady. Co ważne, nie możemy wybrać czekolady mlecznej czy białej. Najlepiej kupić produkt zawierający co najmniej 70% kakao. Już nawet 60 gramów gorzkiej czekolady dziennie wpływa pozytywnie, dzięki zawartym w niej flawonolom. Zapobiegają skurczom naczyń i czynią je bardziej elastycznymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Napój, który kupują prawie wszyscy mocno szkodzi organizmowi. Konsekwencje są bolesne

2. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy

Jednym z największych wrogów naszych żył jest sól. Jej spożycie w obecnych czasach jest ogromne, a ceną jest pogarszający się stan zdrowia. Więcej niż pół łyżeczki soli dziennie dla osoby chorej stwarza duże ryzyko. Unikajmy również wysoko przetworzonej żywności oraz przekąsek typu chipsy czy krakersy. W 100 gramach chipsów znajduje się ponad 1 gram soli, łatwo więc przekroczyć dziennie zapotrzebowanie.

Owoce pełne potasu, takie jak pomidory, suszone śliwki i banany, pomagają nam uzupełnić jego niedobory. Często leki przepisywane na nadciśnienie mają działanie moczopędne, co skutkuje wypłukiwaniem potasu z organizmu.

Najlepsze newsy:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Wszyscy Polacy dostaną dziś tego samego SMS-a. Znamy jego treść
  3. Usłyszałeś od kasjera prośbę o drobne, bo nie ma jak wydać reszty? Prawie nikt nie wie 1 ważnej rzeczy
  4. Przez 7 dni piły ocet z miodem. Efekty nie mieszczą się w głowie
  5. Jak błyskawicznie zwiększyć odporność? Do sieci trafiła rewelacyjna lista produktów
  6. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Następny artykuł