Truskawki w domowym ogródku?
Pixabay / Pexels

Jak uprawiać truskawki we własnym ogrodzie?

Nie da się ukryć, że truskawki należą do owoców, które charakteryzują się niepowtarzalnymi walorami smakowymi. Nie bez powodu wielbiciele kulinariów z miłą chęcią zajadają je przy każdej okazji. Okazuje się, że można je posadzić we własnym ogródku. Warto je podlewać mieszanką z dodatkiem drożdży.

Smakowite truskawki są nie lada specjałem. Niektórzy smakosze mogliby je zajadać niemal codziennie. Posiadacze przydomowych ogródków lub działki, mogą wykorzystać okazję i posadzić własne truskawki.

Jak zasadzić truskawki?

Truskawki często goszczą na naszym portalu. Ostatnio wspominaliśmy o tym, jak odróżnić rodzime owoce od tych importowanych. Dziś nasza uwaga skupi się na ich sadzeniu. Mało kto spodziewałby się, że jest to takie proste.

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem są sadzonki zielone i doniczkowe. Takie truskawki sadzi się właśnie wczesną wiosną. Umieszczając je w ziemi, musimy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Na początku należy ją przekopać i pozbyć się chwastów.

Sadzonki umieszczamy w ziemi. Między nimi należy zachować odstępy około 40 cm. W przeciwnym wypadku nasze truskawki mogą w ogóle nie zagościć na krzakach. Pamiętamy równie o tym, by sadzonek nie sadzić zbyt głęboko.

Pyszny i zdrowy koktajl z burakaPyszny i zdrowy koktajl z burakaCzytaj dalej

Ziemię wokół sadzonek należy ubić. Kiedy truskawki zaczną się rozwijać, wówczas wykładamy ją pokrojoną słomą. Sadzonki trzeba regularnie podlewać. Najlepiej wykorzystać do tego miksturę, w której skład wchodzą drożdże.

Truskawki

(Canva / jihlav)

Wyjątkowa mieszanka wspierająca truskawki

Drożdże przeważnie kojarzą się z pieczeniem rozmaitych smakołyków. Jakiś czas temu wspominaliśmy o ich niezwykłych właściwościach. Okazuje się, że dzięki nim nasze sadzonki obrodzą w przepiękne truskawki.

Nawóz na bazie drożdży można jednocześnie stosować jako oprysk. Oprócz odżywiania roślin chroni on je przed chorobami. Do jego przygotowania będziemy potrzebować kilku składników. W co musimy się zaopatrzyć?

  • 100 g drożdży
  • 500 ml tłustego mleka
  • 10 l wody

Na początku drożdże rozpuszczamy w mleku. Następnie mieszankę dodajemy do wody. Nasz domowy nawóz jest już gotowy. Warto stosować go raz w tygodniu. Kiedy jest chłodno i deszczowo najlepiej używać mikstury jako oprysku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Poradnik Ogrodniczy; Planta; Zielony Ogródek

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł