Jan Paweł IIwallpaperflare / licencja CC0

Jan Paweł II uwielbiał flaczki i pierogi. Mało kto wie, że miał 1 zasadę dotyczącą kolacji

Jan Paweł II zapisał się w naszej pamięci złotymi głoskami. Dla milionów Polaków był prawdziwym autorytetem i już za życia, symbolem świętości. Mało kto jednak wie, jakie były jego jedzeniowe preferencje. Choć nie znajdziemy w nich żadnej ekstrawagancji, Papież posiadał pewną wyjątkową kolacyjną zasadę.

Jan Paweł II szczerym uczuciem darzył przede wszystkim prostą, tradycyjną kuchnię. Swój dzień rozpoczynał od skromnego śniadania składające się z kawy z mlekiem, serów, dżemu oraz pieczywa. Mimo piastowanego stanowiska nie oczekiwał żadnych kulinarnych luksusów, a smaki znane z dzieciństwa całkowicie mu wystarczały. Słynący z ogromnej pokory Jan Paweł II także podczas obiadów nie miał wygórowanych oczekiwań. Z ogromną ochotą jadł polskie flaczki oraz pierogi, a na deser najbardziej smakowała mu szarlotka lub sernik.

Nie używaj do gotowania, jest niebezpieczny. Nagła wiadomość dla wszystkich, GIS ostrzega przed popularnym produktemNie używaj do gotowania, jest niebezpieczny. Nagła wiadomość dla wszystkich, GIS ostrzega przed popularnym produktemCzytaj dalej

Jan Paweł II - miłośnik prostoty w kuchni

Urząd papieski Jan Paweł II sprawował w Watykanie mieszczącym się w samym sercu Rzymu. Jak sam mawiał - by poznać kulturę danego kraju, trzeba również jeść to, co je ten naród - tak też w jadłospisie Papieża nie brakowało narodowych pyszności rodem z Włoch. Spośród włoskich smaków, najbardziej do gustu Jana Pawła II przypadło spaghetti z sosem pomidorowym, jarzynowa zupa minestrone i pieczona cielęcina, które jadał na obiady. Podczas kolacji wybierał spośród dań zarówno polskich jak i włoskich, jednak zawsze musiały spełniać bardzo konkretny warunek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  2. Przepis na ogórki z ananasem ze słoika robi furorę w sieci. Słodko-kwaśne połączenie smakuje obłędnie
  3. Blisko 76 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł

Jan Paweł II w ciągu swojego pontyfikatu stał się wzorem cnót oraz pobożnego postępowania. Miliony ludzi na całym świecie podziwiały jego mądrość oraz charyzmę. Jan Paweł II przez całe swoje życie udowadniał, że można osiągnąć wielkość bez pychy oraz luksusów. Jego posiłki w pełni ukazują to podejście do życia. Mimo, że bez trudu jako papież mógł jeść najbardziej wykwintne dania z całego globu, Jan Paweł II wybierał prostotę, nie zadając swoich kucharzom zbytniego trudu. Swoje kolacje także planował w tym duchu, jedząc zupy, pizz oraz ser - proste bezmięsne dania. W czasie ostatniego posiłku w ciągu dnia nie spożywał bowiem mięsa i kucharze zawsze mieli to na względzie.

Najlepsze newsy:

  1. ZUS rusza na kontrole. Urzędnicy będą prześwietlać każdego, kto skorzystał z rządowej pomocy
  2. Są ofiary. Tragedia w górach. Smutne wieści ze świata
  3. Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnym
  4. Mizeria nowej generacji. Kluczem do niesamowitego smaku jest brak śmietany, zastępuje ją wyśmienity sos
  5. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  6. Adam Małysz pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o sprawę życia i zdrowia

Źródło: kobieta.wp

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł