Jedzenie w sklepachimago stock&people/EAST NEWS

Żarty się skończyły. Rząd wprowadził kontrowersyjne rozporządzenie dot. przemieszczania się dla seniorów, zakupy spożywcze są jednym z wyjątków

Jedzenie jest potrzebne każdemu człowiekowi. W dzisiejszych czasach jest łatwo dostępne - wystarczy przejść się do sklepu. Choć rząd wprowadza mnóstwo rozporządzeń, seniorzy ciągle mogą chodzić do sklepów.

Świeże jedzenie jest przymiotem nowoczesnego świata - potężny logistycznie łańcuch dostaw, lodówki czy mrożenie pozwalają klientom kupić żywność jak najlepszej świeżości. Często produkty dostępne na półkach sklepu zostały zebrane czy zerwane nawet kilkanaście godzin wcześniej. To właśnie po nie będą mogli wyjść seniorzy z domu.

Polacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbkiPolacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbkiCzytaj dalej

Jedzenie jednym z najważniejszych elementów życia

Sklepy są obarczone wieloma różnymi obostrzeniami, które wpływają na ich codzienną pracę. Godziny dla seniorów, które obowiązują od poniedziałku do piątku pomiędzy 10 rano a 12 w południe sprawiają, że jedynie klienci powyżej 60 roku życia mogą robić w nich wtedy zakupy.

Podobnie jest z limitami klientów, którzy w danej chwili mogą przebywać na jego terenie. Limity zależą od powierzchni placówki handlowej czy liczby dostępnych kas. Konsumenci, tak samo jak pracownicy, muszą mieć zasłonięte twarze i przestrzegać reżimu sanitarnego.

Niestety, nie jest to koniec nakazów, które wprowadza rząd z uwagi na pandemię. Jedne z najnowszych uderzają wprost w najstarszych Polaków. Tym razem sprawa jest poważna. Ludzie powyżej 70 roku zycia mogą wychodzic z domu jedynie w trzech przypadkach.

Dzisiaj grzeje:

  1. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
  2. Z ostatniej chwili: strzały w centrum miasta, nie żyje 7 osób. W Wiedniu miało dojść do ataku na słynny obiekt
  3. Rozpływające się w ustach ciasto za grosze dla leniwych. Zrobisz je w zaledwie 10 minut, bez pieczenia

- Osoby, które ukończyły 70. rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celu wykonywania czynności zawodowych lub służbowych; zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego; sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych - czytamy w rozporządzeniu.

W trakcie przedstawiania nowej zasady pominięto jednak kwestię kar czy konsekwencji, jakie ponieśliby ludzie łamiący rządowe ustalenia. Premier był dopytywany w tej sprawie przez dziennikarzy.

Jak podaje portal money.pl, Mateusz Morawiecki stwierdził, że są to jedynie prośby, a więc ciężko stwierdzić co grozi za ich złamanie. W tym samym dokumencie zawarto także inne, kontrowersyjne punkty.

Dzieci do lat 16 pomiędzy godzinami 8 a 16 mogą bez opieki dorosłego opiekuna chodzić jedynie do i ze szkoły. Niestety, ustalenia są wyjątkowo niejasne.

Jak czytamy w serwisie money.pl: "Prawnicy zwracają uwagę na fakt, że słowo "mogą" jest wieloznaczne i nie sposób określić, czy jest to faktycznie "zalecenie" - jak wcześniej twierdzili przedstawiciele rządu, czy zakaz poruszania się."

Warto mieć na uwadze, że niezależnie od powodu wyjścia, należy mieć założoną na twarzy maseczkę i zachowywać pełny reżim sanitarny.

Choruje na nią 4 miliony Polaków rocznie, wielu znosi ją fatalnie. Cudowny syrop z czosnku pomaga w zwalczaniu chorobyChoruje na nią 4 miliony Polaków rocznie, wielu znosi ją fatalnie. Cudowny syrop z czosnku pomaga w zwalczaniu chorobyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zakaz przemieszczania się, a nawet wychodzenia z domu? Rzecznik rządu ma złe wieści
  2. Wszystko potoczyło się w mgnieniu oka. Niespodziewanie na drogę wylało się mięso dla zwierząt
  3. Zwykłe ziemniaki zrobiła według przepisu z 1937 roku. Zapiekanka po nelsońsku jest tania, przepyszna i prosta w przygotowaniu
  4. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
  5. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
  6. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  7. Jakim cudem nikt z produkcji nie zauważył? TVP Info zaliczyło wpadkę roku

Źródło: money.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł