Jakie jest najzdrowsze jedzenie?Pixabay.com/StockSnap

Lekarze z 4 tysięcy zdrowych produktów wyłonili 3 najzdrowsze na świecie. 1 miejsce ścina z nóg

Jedzenie tylko zdrowych produktów może się wydawać trudnym do realizacji planem. Jednak warto próbować, żeby mieć lepsze i dłuższe życie. Lekarze przygotowali listę produktów, które powinniśmy postawić na pierwszym miejscu.

Jedzenie jest jedną z naszych największych przyjemności. Diety, ograniczenia i restrykcje często ją nam odbierają. Dlatego próbujmy jeść smacznie, lecz zdrowo. Ta lista wam w tym pomoże.

Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisówLidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisówCzytaj dalej

Jedzenie wskazanych przez lekarzy będzie miało dobry wpływ na twoje zdrowie?

Lekarze przebadali 4 tysiące produktów, które powszechnie uznawane były za zdrowe i potrzebne. Wytypowali jednak tylko kilka, które według nich faktycznie służą naszemu zdrowiu. Co zaskakuje, na pierwszym miejscu w rankingu produktów jest łosoś. Specjaliści informują, że dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega 3 stanowią jeden z ważniejszych filarów żywienia. Owe informacje zastanawiają, wszak nie raz słyszeliśmy o warunkach w jakich żyją ryby oraz o zawartości metali ciężkich w ich mięsie.

Pieczywo z pełnych ziaren znajduje się na drugim miejscu. Foliany, które znajdują się w chlebie pełnoziarnistym pomagają nam w tworzeniu czerwonych krwinek, zapobiegają depresji oraz pobudzają pracę mózgu. Polecane jest szczególnie dla kobiet w ciąży, ponieważ mają chronić płód przed cewą nerwową.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne

2. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają

Najzdrowszym daniem wytypowana została potrawka z kurczaka i soczewicy z warzywami. Dzięki ogromnej zwartości pełnowartościowego białka oraz kwasu pantotenowego, który dba o nasza odporność i dobre samopoczucie. Do obiadu polecana jest sałata skropiona nierafinowaną oliwą z oliwek. W tłuszczu rozpuszczane są ważne witaminy, a sama oliwa posiada dużo kwasu tłuszczowego omega 3.

Aby wejść w łagodny i regenerujący sen, lekarze zalecają napicie się gorącej czekolady. Mleko oraz czekolada uspokajają nas, a melatonina zawarta w kakaowcu jest naszym naturalnym hormonem snu.

Najlepsze newsy:

  1. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  2. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się
  3. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób
  4. Odżywka za 50 groszy sprawia, że kwiaty rosną jak szalone. Masz ją w kuchni
  5. Jest ich 7. Na wszystkie siedem pomaga sok z kiszonej kapusty
  6. GIS ostrzega. Na rynek trafiła niebezpieczna substancja, która może uszkodzić mózg i doprowadzić do śmierci

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

Następny artykuł