mózg a jedzeniepixabay

10 najgorzej wpływających na mózg produktów. Ich zjedzenie nas ogłupia?

Jedzenie, które trafia na talerze wszystkich może szkodzić mózgowi. Wiele z tych produktów przyczynia się do wystąpienia problemów takich jak demencja czy choroba Alzheimera. Unikaj ich, jeśli chcesz aby twój mózg zawsze działał prawidłowo.

Jedzenie tych produktów może być szkodliwe dla mózgu. Niektóre z nich powinniśmy spożywać ostrożnie i z umiarem. Są jednak też takie, o których najlepiej po prostu zapomnieć.

Tylko 1% Polaków zna nazwę najszybszej zupy świata, gotuje się w 2 min. Rozpoznajesz?Tylko 1% Polaków zna nazwę najszybszej zupy świata, gotuje się w 2 min. Rozpoznajesz?Czytaj dalej

Jedzenie, które jest prawdziwą trucizną dla mózgu


Żywność bogata w sód

Jak każda dobra rzecz w życiu, sól jest powinna być stosowana z umiarem. Powszechnie wiadomo, że wysokie spożycie soli, a właściwie zawartego w niej sodu, jest bezpośrednio związane z występowaniem nadciśnienia. Ostatnie badania sugerują, że dieta wysokosodowa może również wpływać na mózg. Osoby stosujące diety bogate w sól częściej cierpią na demencję i chorobę Alzheimera.


Wysokocukrowe napoje

Badanie przeprowadzone w 2017 r. wykazało związek między codziennym piciem słodkich napojów a podwyższonym ryzykiem wystąpienia demencji.


Smażone potrawy

Smażone potrawy mogą być przyczyną stanów zapalnych w mózgu, co z kolei może prowadzić do poważnej utraty pamięci i mgły mózgowej. Mgła mózgowa, znana także jako zamglenie umysłu. Objawia się trudnościami ze skupieniem uwagi, zapominaniem nazw przedmiotów i ogólnym rozkojarzeniem, problemami z logicznym myśleniem.


Niektóre oleje roślinne

Niektóre z nich, jak olej sojowy i rzepakowy, zawierają wysokie ilości kwasów tłuszczowych omega-6. Kwas omega-6 nie jest szkodliwy, problemem jest jego nadmiar przy niskim poziomie kwasów omega-3 w diecie. Nadmiar omega-6 może spowodować w mózgu stane zapalne, choć nie są one tak niebezpieczne jak żywność smażona.


Wysokoprzetworzony ser żółty

Mamy na myśli ser topiony, pakowany ser tarty i tak zwany ser amerykański, czyli produkt powstały przez zmieszanie różnych rodzajów serów i wypełniaczy. Tego rodzaju sery mogą tworzyć w mózgu pewne białka, które były bezpośrednio związane z przypadkami zachorowań na chorobę Alzheimera.


Margaryna

Zawiera białko znane jako beta amyloid. To białko powoduje i przyśpiesza degenerację neuronów. Występuje w mózgach osób chorych na Alzheimera.


Węglowodany oczyszczone, proste

Występują w produktach takich jak makaron, biały chleb, biały ryż, a nawet płatki śniadaniowe. Staraj się zastępować je pełnoziarnistymi alternatywami tak często, jak tylko możesz. Prowadzą one do dużych skoków cukru we krwi, co nie jest zdrowe dla naszego mózgu.


Alkohol

Chyba oczywisty punkt naszej listy. Alkohol, zwłaszcza nadużywany, dosłownie niszczy nasz mózg. Są badania dowodzące, że większość pacjentów, u których demencja wystąpiła wcześniej niż w wieku senioralnym, cierpiała na alkoholizm lub nie wylewali za kołnierz, gdy byli młodsi.

Dzisiaj grzeje: 1. Ubogi chłopiec nie może patrzeć jak inne dzieci jedzą w szkole. Zgotowali mu niespodziankę życia

2. Ogromna burza wokół Park od Poland. Przykre skargi i znikająca strona, wyjątkowo zagadkowa sprawa


Ryby zawierające rtęć

Rtęć jest niestety obecna w morzach i oceanach, a to wszystko przez zanieczyszczenie środowiska. Z tego powodu, mięso wielu ryb zawiera ten niezwykle szkodliwy pierwiastek. Jest to neurotoksyna odpowiedzialna między innymi za nowotwory mózgu. Tuńczyk jest doskonałym przykładem ryby, która często zawiera wysokie ilości rtęci.


Duże spożycie czerwonego mięsa

Czerwone mięso zawiera żelazo. To pierwiastek, który jest nam potrzebny, jednak konsekwencje przedawkowania mogą być poważne. Duże dawki żelaza mogą powodować uszkodzenia oksydacyjne, a co za tym idzie pogorszenie stanu komórek i trwałe uszkodzenie mózgu.

Najlepsze newsy:

  1. Co najmniej 15 osób rannych, w tym dzieci. Tragiczne wydarzenia podczas imprezy karnawałowej
  2. Kinga Rusin apeluje do samego Prezydenta. Chodzi o skandaliczny materiał TVP
  3. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  4. Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  5. Cennik sejmowej restauracji ścina z nóg. Naleśnik 2 zł, kaszanka 3 zł, schab 5 zł cała lista powala
  6. Chłopiec chory na niezwykle rzadką chorobę nie chce żyć. Wszystko przez rówieśników, którzy go wyśmiewają

Źródło: flashposts.com

Następny artykuł