Jedzenie w szpitalachWykop / użytkownicy: Qckey i caalkiem_nowe03

Porównali jedzenie w polskim szpitalu z londyńskim, wynik jest druzgoczący, czemu dajemy się tak traktować

Jedzenie w polskich szpitalach obrosło już legendą. Nie brak zdjęć, w których pacjenci "chwalą się" dietą oferowaną przez szpitale. Czy jest tak na całym świecie? Okazuje się, że nie musimy trafić do luksusowej placówki za granicą, żeby zjeść solidne porcje. Londyńskie szpitale oferują zupełnie nową jakość.

Jedzenie w szpitalu w założeniu powinno być pożywne. W końcu to żadna nowość, że do dobrego samopoczucia człowiek potrzebuje odpowiedniej diety. Ta jednak nie zawsze wygląda w rzeczywistości, tak jak w przypuszczeniach. Użytkownicy serwisu Wykop, na tagu szpitalnejedzenie, podzielili się zdjęciami posiłków, którzy sami otrzymywali. Wśród fotografii znalazły się także takie, które nie pochodzą w Polski. Nie da się zaprzeczyć, że przepaść pomiędzy standardowym posiłkiem w Polsce, a choćby w Wielkiej Brytanii jest ogromna. Skąd wynikają tak ogromne różnice?

Katarzyna Cichopek w atmosferze skandalu dostała posadę, otrzyma olbrzymią pensję, koleżanka straciła pracę z dnia na dzień. Ostatnio zdecydowała się na drogą dietęKatarzyna Cichopek w atmosferze skandalu dostała posadę, otrzyma olbrzymią pensję, koleżanka straciła pracę z dnia na dzień. Ostatnio zdecydowała się na drogą dietęCzytaj dalej

Szpitalne jedzenie w Polsce - w czym tkwi problem?

Jedna z użytkowniczek serwisu znalazła się w szpitalu ze względu na ciążę. Mogłoby się wydawać, że błogosławiony stan powinien być największym impulsem dla szpitala do odpowiedniego przygotowania diety dla kobiet. No cóż, zdjęcie po lewej stronie pochodzi właśnie z tego oddziału. Sama użytkowniczka tak opowiedziała o otrzymanym daniu - Zostałam sama i w związku z tym że czuję się źle, przedstawiam wam zestaw śniadaniowy na dzisiejszy dzień.Niestety dopiero skończyła mi się kroplówka i wszystko mi już wyschło także konsumuję - napisała kobieta. Poniżej zamieszczamy galerię szpitalnych frykasów, którymi podzielili się internauci. Jednym z nich jest wątróbka, którą użytkownik KamDG opisał sarkastycznym "w końcu wiem za co płacę składki". Wśród wypowiedzi w tym tonie pojawiły się jednak zupełnie inne, przy których znajdują się apetyczne zdjęcia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nowe obostrzenia w Polsce od dziś. Limity na siłowaniach, w kinach, zakaz targów i obowiązkowe maseczki
  2. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
  3. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie

Użytkowniczka pisząca pod pseudonimem Qckey podzieliła się zdjęciem ze szpitala w Londynie, które już na pierwszy rzut oka diametralnie różni się od dań z polskich szpitali. Kobieta ponownie jak w historii powyżej, znajdowała się na dziale położniczym w publicznym szpitalu, tak opowiedziała o swoim doświadczeniu - Tak przeglądałam zdjęcia na telefonie. Znalazłam fotkę kolacji, którą miałam w szpitalu w Londynie. Dodam, że to było kilka godzin po porodzie. Ogólne to chyba jedno z "gorszych", które dostałam w ciągu dwudniowego pobytu. - podsumowała.

Od lat trwa wielka dyskusja na temat zbyt niskich nakładów pieniężnych na polską służbę zdrowia. Od razu widać to na przykładzie tak podstawowej kwestii jak posiłki w szpitalach. Osoby, które jak nigdy wcześniej potrzebują dobrej jakości pożywienia, są karmione niczym dzieci. Przecież nie każdy posiada rodzinę, która doniesie dodatkowe posiłki. Osoby samotne i starsze znacznie częściej musza polegać jedynie na ofercie szpitala, która bardziej niż uboga.

Szpitalne jedzenie Jedzenie w Londynie, fot: Wykop.pl / użytkowniczka: Qckey

Szpitalne jedzenie Wątróbka z ogórkiem, szpital w Polsce, fot: Wykop.pl / użytkownik KamDG

Niezastąpiona surówka z selera korzeniowego, zaledwie 2 główne składniki, pychotka do każdego obiaduNiezastąpiona surówka z selera korzeniowego, zaledwie 2 główne składniki, pychotka do każdego obiaduCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  2. Zginęła cała rodzina. Wielki wybuch na wschodzie Polski. Prawdziwy horror
  3. Na ogórkach kiszonych zobaczyłaś białą pianę? Ważny sygnał dla każdej gospodyni
  4. 1 prosty trick sprawi, że schabowe będą idealnie kruche i soczyste. Korzystają z niego najlepsi kucharze
  5. Zapomnijcie o ogórkach kiszonych. Teraz na stołach rządzą kiszone buraki, symfonia smaku, niezwykłe doznania, nie sposób się im oprzeć
  6. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg

Źródło: Wykop.pl

Następny artykuł