Obostrzenia w sklepach spożywczych
pixabay/webandi

Już wiadomo, co z obostrzeniami w sklepach spożywczych

Dzisiaj odbyła się konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Dotyczyła ona obowiązujących w Polsce obostrzeń. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie na napawa optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że możemy pożegnać się z majówkowym wypoczynkiem. Przedłużone również zostały obostrzenia związane ze sklepami spożywczymi.

Jakie obostrzenia będą nas obowiązywać po 18 kwietnia? Czy wreszcie doczekamy się otwarcia gastronomi? Co ze sklepami spożywczymi? Dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował Polaków, czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach.

Jakie obostrzenia obowiązują po 18 kwietnia?

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną większość obostrzeń zostanie utrzymana do 25 kwietnia. Wiemy również, że wbrew wcześniejszym pogłoskom (pisaliśmy o nich tutaj) na czas długiego weekendu majowego nie zostanie otwarta gastronomia.

Zamknięte będą również galerie handlowe. Wyjątkiem są jedynie dostępne w nich sklepy spożywcze, apteki, drogerie oraz punkty prasowe. Zamknięte dla klientów są również wszystkie działające w nich restauracje. Możliwe jest jedynie zamówienia jedzenia na wynos.

Pewne utrudnienia w dalszym ciągu mogą dotyczyć klientów sklepów spożywczych. Obowiązuje w nich limit osób: 1 na 15 mkw w sklepach do 100 metrów kwadratowych oraz 1 na 20 mkw w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych. Czy powrócą godziny dla seniorów?

Jak wykorzystać sok z brzozy w kuchni?Jak wykorzystać sok z brzozy w kuchni?Czytaj dalej

Czy powrócą godziny dla seniorów?

Na razie nie ma mowy o powrocie godzin dla seniorów. Wprowadzone jesienią rozwiązanie nie spotkało się z pozytywnym nastawieniem społeczeństwa. Większość seniorów, zamiast robić zakupy, w wyznaczonych dla siebie godzinach, przychodziła do sklepów spożywczych przez cały dzień.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami większość sklepów zdecydowała się wydłużyć swoje godziny pracy. W niektórych Biedronkach zrobimy zakupy nawet 24 godziny na dobę.

Co z handlem w niedzielę?

Sporo emocji budzi również kwestia niedziel handlowych. Część osób uważa, że w związku z panującymi obostrzeniami powinno się zdecydowanie zwiększyć ich ilość, tak aby sklepy odrobiły straty spowodowane przedłużającym się lockdownem.

Na razie nie ma jednak jasnej decyzji w tej sprawie. O wszystkich ewentualnych zmianach będziemy na bieżąco informowali na naszej stronie internetowej.

Więcej na temat funkcjonowania sklepów w dobie pandemii przeczytasz w tym artykule. Dowiesz się z niego m.in. więcej szczegółów dotyczących otwarcia popularnych sieci sklepów.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: wp/onet/money

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł