Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni - co jada mistrz?ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Screen zdjęcia udostępnionego na profilu kamilstochofficial na Instagramie

Nie do pomyślenia. Kamil Stoch jada frytki i hamburgery, jest wielkim mistrzem

Kamil Stoch jest jednym z najlepszych zawodników w historii skoków narciarskich, a jego dieta może szokować niejednego fana tego sportu. Swojego czasu okazało się, że Stoch, w przeciwieństwie do Adama Małysza, który jadał bułkę z bananem, jest wielkim fanem frytek i burgerów. Czy mistrz skoków powinien jadać lżejsze posiłki?

Kamil Stoch ma na swoim sportowym koncie wiele sukcesów, które sprawiły, że stał się bardzo popularnym człowiekiem w Polsce. Na jednym z udostępnionych przez niego zdjęć widać, jak przed nim na stole leży pokaźna porcja frytek i smakowity burger - czy taka dieta jest wskazana dla mistrza skoczni?

Jak się okazuje, dietetyczny rygor skoczków narciarskich nie jest wcale aż tak straszliwy, jak można by wywnioskować ze słów Adama Małysza, który tłumaczył, że jada jedynie bułkę z bananem. Mogą oni jeść bowiem praktycznie wszystko, lecz z umiarem.

Kamil Stoch - co jada jeden z najlepszych skoczków?

Mikko Virmawirta, który jest fińskim naukowcem, stwierdził kiedyś, że 3 dodatkowe kilogramy powyżej idealnej wagi dla skoczka, kosztują aż 6 metrów długości skoku. Jest to jeden z powodów utarcia się popularnego przekonania, jakoby skoczkowie chodzili wiecznie głodni i nie dojadali.

Kamil Stoch pokazał jakiś czas temu na swoim Instagramie piękną porcję frytek oraz smakowitego hamburgera - co ciekawe, zajadał się nimi bezpośrednio przed zawodami. Choć posiłek taki nie jest zdrowy, a ilość kalorii powala, od czasu do czasu zdarza się zjeść skoczkom nawet fast fooda.

Postanowiła spróbować czy da się przeżyć 5 dni mając na jedzenie tylko 50 złPostanowiła spróbować czy da się przeżyć 5 dni mając na jedzenie tylko 50 złCzytaj dalej

Ludzie myślą, że dieta to jest głodzenie się. Tymczasem to jest odpowiedni sposób odżywania się w stosunku do wykonywanej pracy. Nie mogę się obżerać, ile wlezie. Muszę patrzeć na produkty, które dadzą mi więcej energii do tego, co robię, ale nie mogę przy tym przybierać zbyt dużo na wadze. - wyjawił Stoch w rozmowie z redakcją Onet.pl.

Dieta skoczków jest bardzo zbilansowana i pełno w niej produktów, które przez dłuższy czas rozkładają się w organizmie dając dużo energii. Stąd pełno w niej pełnoziarnistego pieczywa czy warzyw, które dostarczają im mnóstwo błonnika.

Muszę patrzeć, jaki produkt da mi więcej energii i który będzie się dłużej rozkładał w organizmie. Nie muszę się drastycznie pilnować z wagą. Mogę jeść dużo różnych rzeczy w odpowiednich ilościach. Nie lubię na przykład tłustych rzeczy - dodaje dalej Stoch.

Dzisiaj Kamil Stoch pokazał na Turnieju Czterech Skoczni, że jedząc nawet kaloryczne dania, można osiągnąć sukces. Jego dzisiejsza wygrana wskazuje, że liczy się głównie ilość spożywanego jedzenia - jedząc wiele kilogramów jabłek również można przytyć z nadmiaru cukru.

Poszukujesz więcej ciekawostek kulinarnych? Sprawdź ten tekst, w którym wyjaśniamy czym jest zielona skórka na ziemniakach. Tutaj z kolei pokazujemy jak sprawdzić, czy zamrażarka działała przez cały wyjazd na wakacje.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: sport.onet.pl, zestadionu.pl, instagram.com/kamilstochofficial

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł