Kanka dla wielu przywraca wspomnieniatwitter.com/lata8290

Młodzi nie mają pojęcia do czego służyła. Pamiętacie co się nosiło w kance?

Kanka może być zagadkowym przedmiotem dla wielu młodych ludzi, którzy nigdy z niej nie korzystali. Pamiętasz do czego służy i co się w niej nosiło? Widząc to zdjęcie czuje się wielką nostalgię za starymi, dobrymi czasami.

Kanka przestała być używana już jakiś czas temu, kiedy do życia weszły przemysłowe rozwiązania. Dla wielu młodych widok metalowej kanki jest zagadką, której nie mogą pojąć. Do czego ona może służyć, pytają. Starsi ludzie doskonale wiedzą i pamiętają, że albo ich rodzice albo nawet oni sami z nich korzystali. Pamiętacie co się w niej nosiło?

Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoBiedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoCzytaj dalej

Kanka służyła głównie do przenoszenia dwóch produktów, pamiętacie jakich?

Dawniej wielu ludzi musiało z niej korzystać, była bardzo popularnym narzędziem, który ułatwiał przenoszenie niektórych produktów. Jej głównym zadaniem było przenoszenie mleka z mleczarni do domu, potem zostawiało się pustą kankę pod domem i czekało aż mleczarz ją zabierze aby znowu ją napełnić. Byli jednak też ludzie, którzy wykorzystywali ją do zupełnie czegoś innego.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mąż opuścił żonę. Zainstalowali w domu zdruzgotanej kobiety kamery, zastygła znajdując w piekarniku zdumiewającą niespodziankę
  2. Sprawa majątku Szumowskiego coraz bardziej gorąca. Wniosek wpłynął już do CBA

- W takiej bańce piwko się nosiło. Żniwa u Babci. Po pracy w polu: tata, wujek, dziadek wysyłali mnie i kuzyna po piwo do knajpki (wtedy jeszcze dzieciaki mogły nosić piwo dla dorosłych) a my po drodze spijaliśmy piankę :). Piękne wspomnienia - pisze jeden z internautów.

Wielu ludzi starszej daty ma z nią wspaniałe historie.

- U nas tez była bańka na mleko, taka emaliowana. Wywijaliśmy nią wokół własnej osi z bratem, ale nigdy nic nie wylaliśmy. Babcia na szczęście tego nigdy nie widziała - wspomina jedna z rozrzewnionych internautek.

Najlepsze newsy:

  1. Na jaw wyszedł jeden z największych sekretów Krzysztofa Rutkowskiego. Do tej pory tylko najbliżsi wiedzieli
  2. Pod Kościelcem znaleziono ciało kobiety. Dramatyczne szczegóły śmierci
  3. 72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel
  4. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  5. Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniasz
  6. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą

Źródło: twitter.com

Następny artykuł