Kapusta i wątpliwa surówkaPixabay / kalhh

Najbardziej szkodliwa surówka dla organizmu. Lepiej jej nie jeść

Smakowita kapusta w formie surówki niejednokrotnie przyprawiała nas o ekscytację. Pod lupę został wzięty popularny sklepowy produkt. Mało kto spodziewał się, że "Surówka Rodzinna" zawiera niewyobrażalną ilość cukru. W związku z tym nie można uznać jej za zdrowy dodatek do dań. Lepiej surówkę zrobić samemu niż kupować "gotowca".

Kapusta często ląduje na naszych talerzach jako urozmaicenie potraw takich jak kotlety. Okazuje się, że w produkt dostępny w wielu sklepach nie zachwyca swoim składem. Warto zwrócić uwagę na zawarty w nim cukier.

Kapusta z cukrem jako surówka?

Nie da się ukryć, że kapusta przeważnie kojarzy nam się ze zdrowymi potrawami. Nie zmienia to jednak faktu, że "Surówka Rodzinna" sprzedawana w supermarketach może zostać uznana za wręcz szkodliwy dodatek obiadowy.

Gessler stanęła w oknie w samym centrum miasta i się zaczęło. Dotrzymała obietnicy, osobiście serwowała klientom pajdy chleba po warszawskuGessler stanęła w oknie w samym centrum miasta i się zaczęło. Dotrzymała obietnicy, osobiście serwowała klientom pajdy chleba po warszawskuCzytaj dalej

Mało kto spodziewałby się, że surówka, w której kapusta gra pierwsze skrzypce, może zawierać aż tyle cukru. Często wybierany produkt został przeanalizowany przez portal Pomysłodawcy. Obserwacje mówią same za siebie.

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Pomysłodawcy, na 100 g produktu aż 13 g stanowi cukier. Bez wątpienia nie tego spodziewalibyśmy się po surówce, w której głównym składnikiem jest kapusta.

Z wierzchu klienci mogą dostrzec napisy informujące o braku konserwantów. Jednak tego typu zapewnienie nie zmienia faktu, iż we wnętrzu obok kapusty znajduje się masa cukru. Biorąc pod uwagę, że surówka waży 450 g, to znajdziemy w niej aż 58,5 g cukru. Jest to równowartość niemal 12 łyżeczek.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niezastąpiony w walce z uporczywym kaszlem i bólem gardła. Syrop z tymianku stosuj przy pierwszych objawach przeziębienia
  2. Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu
  3. Idealnie chrupiące pieczone ziemniaki w zaledwie 20 min. Szef kuchni zdradził trik, jak zrobić je w ekspresowym tempie

Surówka, której lepiej się wystrzegać

Z pewnością żaden ze smakoszy podczas przygotowywania surówki nie dodałby do niej tyle cukru. Kapusta sama w sobie broni się smakiem, w związku z tym nie trzeba jej aż tak doprawiać. Mając na uwadze doświadczenie związane z "Surówką Rodzinną", warto zwracać uwagę na wartości odżywcze wykazywane na spodzie opakowania.

Nie da się ukryć, że przeważnie surówka ma stanowić zdrowy dodatek do dań. Jednak kapusta w takim wydaniu raczej nie wpłynie pozytywnie na nasz organizm. Kuchnia polska często jest dosyć tłusta, w związku z tym lepiej nie dokładać do niej sporej ilości cukru.

Aktualnie coraz więcej osób boryka się z nadwagą i otyłością. Surówki z dodatkami cukru mogą tylko pogorszyć ten stan rzeczy. Tym bardziej, że wiele osób codziennie sięga również po słodkie napoje. Dodając do tego brak codziennej aktywności fizycznej niezwykle łatwo o zaniedbanie organizmu.

Nie dajmy się zwieźć producentom zachętami takimi jak napisy "Bez dodatków konserwantów". Ważniejsze jest samodzielne analizowanie składu kupowanego jedzenia. Powinniśmy o tym pamiętać, ponieważ w pewnym stopniu jesteśmy tym co jemy.

Potrzebujesz tylko 5 minut, by przygotować przepyszne ciasto Potrzebujesz tylko 5 minut, by przygotować przepyszne ciasto "Śnieżka". Prosty przepis, a efekt zachwyci każdegoCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Przypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarło
  2. Przeżyła śmierć kliniczną i mówi, że widziała Boga. Opowiada o szczegółach zza światów
  3. Jeszcze zdrowsza wersja tradycyjnej ćwikły. Zrób ją z kiszonych buraków i ciesz się niepowtarzalnym smakiem
  4. Zaczyna się dzisiaj i trwa tylko 3 dni. Biedronka da każdemu niesamowity prezent, wystarczy zrobić 1 rzecz
  5. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
  6. Taksówkarz odmówił zabrania psa. Doszło do brutalnego ataku, szczegóły dla osób o mocnych nerwach
  7. W nagłym zderzeniu z ciągnikiem nie miał najmniejszych szans. Niestety, 33-letni kierowca nie żyje

Źródło: Pomysłodawcy

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł