Kapusta czyści dywanypixabay.com ibrahimguvener/pexels.com

Co się stanie jak zaczniesz pocierać dywan kapustą? Odkrycie sekretu zdumiewa wielu ludzi

Kapusta nadaje się nie tylko do konsumpcji przez ludzi, możemy używać jej na wiele ciekawych sposobów. Jeden z nich wymaga dywanu, który nacieramy główką kapusty. Kiedy odkryjesz sekret nie będziesz mógł uwierzyć własnym oczom.

Kapusta wykazuje działanie odkażające oraz oczyszczające, dlatego można używać jej w celu czyszczenia różnych rzeczy oraz powierzchni. Dla wielu ludzi czyszczenie dywanów jest dość ciężkim procesem, dlatego zlecają je zewnętrznym firmom. Nawet gdy zrobimy to sami, ciągle musimy poświecić na tę czynność dużo czasu oraz pracy. Jest jednak o wiele łatwiejszy sposób, wystarczy ci do niego kapusta.

Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoBiedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoCzytaj dalej

Kapusta do czyszczenia dywanu - prosty i tani trik, który ułatwi utrzymanie czystości

Wiele tradycyjnych, wschodnich dywanów wykonanych jest z materiału, które wyjątkowo ciężko wyczyścić. Są metody pozwalające na czyszczenie na sucho, jednak są one bardzo drogie. Poznaliśmy pewien patent, który pozwoli na o wiele tańsze i łatwiejsze utrzymanie dywanu w czystości.

Dzisiaj grzeje:

  1. 72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel
  2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

Rozłóż dywan na płaskiej powierzchni. Kapustę przetnij na pół i zacznij energicznie nią pocierać po całej powierzchni dywanu. Kapusta wyciągnie dużo brudu z włókien dywanu, a jej kwaśny odczyn pozwoli uwydatnić i uwiecznić kolory materiału. Teraz wystarczy jedynie odkurzyć go dokładnie i pozostawić do wyschnięcia.

Kapusty możesz również użyć, kiedy na dywan rozlało ci się wino. W miejscu plamy polej szklanką gazowanej wody i przyłóż do niej połówkę główki kapusty. Odczekaj kilka godzin, plama powinna zniknąć. Kapusta wchłonie zanieczyszczenie i dywan będzie jak nowy. Pamiętaj tylko o odkurzeniu go po całym zabiegu.

Najlepsze newsy:

  1. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie
  2. Pamiętasz tę piękność? W latach 80. kochali się w niej wszyscy, dziś również powala swoim wyglądem
  3. Mąż opuścił żonę. Zainstalowali w domu zdruzgotanej kobiety kamery, zastygła znajdując w piekarniku zdumiewającą niespodziankę
  4. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  5. Młodzi nie mają pojęcia do czego służyła. Pamiętacie co się nosiło w kance?
  6. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz

Źródło: pl.newsner.com

Następny artykuł