kapustafacebook

Zobaczyli niezutylizowaną kapustę w polskim sklepie. Złapali za telefon, zrobili zdjęcie i pilnie nagłaśniają

Kapusta z marketu jest według nich dowodem na to, że zrobiono z Polski  śmietnisko żywnościowe. Nazywają to brakiem szacunku dla Polaków.

Kapusta, której zdjęcie ma szansę obiec cały internet. Post opublikowany kilka godzin temu zbiera ogromną ilość reakcji i komentarzy. Agrounia znów wzięła sprawy w swoje ręce. Na swoim profilu facebook pokazują kapustę z Carrefour w galerii Mokotów w Warszawie. Czy udało im się w ten sposób zbić niekiedy pojawiający się w internecie argument, że zagraniczne produkty są sprowadzane do naszych sklepów ze względu na ich wyższą jakość?

Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efektyPrzez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efektyCzytaj dalej

Kapusta widoczna na zdjęciu ma jeden, bardzo poważny defekt

Stowarzyszenie rolników Agrounia już od dłuższego czasu robi wiele szumu w internecie. Publikują oburzające zdjęcia i filmiki, a raz nawet wezwali policję do Biedronki. Działacze uważają, że polscy rolnicy są lekceważeni przez sieciowe sklepy i markety. Narzuca się im wysokie marże i preferuje dostawców z zagranicy nawet, jeśli chodzi o warzywa czy owoce powszechnie dostępne w Polsce. Uważają, że jest to część większego planu, który ma na celu wykończenie polskiego rolnictwa i doprowadzenie go do bankrucji. W ten sposób wielkie marki i sieci będą mogły dyktować własne ceny nie licząc się z producentami żywności.

- Korporacje patrzą przynajmniej kilka lat do przodu i taką przyjmują swoją politykę. Sztucznie zaniżyć u nas ceny poprzez sprowadzanie często droższych towarów i tym samym podporządkować sobie rodzimych producentów. - tłumaczą w komentarzach.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest w każdym sklepie za kilka złotych. Opóźnia starzenie i wzmacnia serce, ukryte efekty jedzenia produktu ścinają z nóg

2. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów

Widoczna na zdjęciach opublikowanych przez Agrounię kapusta biała sprowadzana z Włoch jest w widoczny sposób pokryta szkodnikami, które fachowo znane są jako wciornastki lub przylżeńce. Siedzą one na wielu warstwach liści, widać je także po odsunięciu wierzchniej warstwy.

Agrounia twierdzi, że jest to dowód na to, że zagraniczne produkty są faworyzowane przez markety. Piszą, że kapusta musi przejść tak zwaną kontrolę fitosanitarną. Według nich, gdy polska kapusta jest dotknięta plagą szkodników podlega po prostu utylizacji.

- Podwójne standardy: jedne dla krajowych producentów, drugie dla tych zza granicy. - brzmi na Facebooku Agrounia

zdjęcie kapusty z profilu Agrounii

Najlepsze newsy:

  1. Nowe zdjęcie Dagmary wywołało wielkie poruszenie. Królowa życia kombinuje z dwoma mężczyznami
  2. Córka tej pary uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Jej uroda jest niezwykła
  3. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  4. 10 najgorzej wpływających na mózg produktów. Ich zjedzenie nas ogłupia?
  5. Cennik sejmowej restauracji ścina z nóg. Naleśnik 2 zł, kaszanka 3 zł, schab 5 zł cała lista powala
  6. Jest poważnym problemem w wielu polskich domach. Naukowcy sprawdzili, jak wpływa na pracę mózgu

Źródło: Agrounia na Facebooku

Następny artykuł