Kapusta: jej właściwości zwalają z nógprint screen: zycie.news/pixabay/kkolosov

Wypij sok z kapusty i obłóż nogę jej liśćmi. Efekt będzie natychmiastowy

Kapusta jest niebywałym warzywem, jednak mało kto zdaje sobie sprawę. Jej działanie na ludzki organizm jest wspaniałe. Dodatkowo, może posłużyć jako opatrunek na ranę.

Kapusta często i w dużych ilościach jest wykorzystywana w naszych kuchniach. Nie może być gołąbków ani bigosu bez niej. Niewiele ludzi wie, że może nam dać o wiele więcej niż tylko wspaniały smak.

Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wieleJakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wieleCzytaj dalej

Kapusta może być stosowano jako lek na wiele schorzeń

Niezależnie od jej postaci czy będzie kiszona, pieczona czy duszona, kapusta ma wspaniały wpływ na nasz organizm. Jest skarbnicą wartości odżywczych, które w bardzo dużych ilościach są wchłaniane przez nasze organizmy. Wiedzieliście, że możemy przygotowywać z niej okłady? Jej działanie nie ogranicza się jedynie do naszego wnętrza, nasza skóra może również czerpać z niej od zewnątrz.

Okład z liści stosuje się na wiele dolegliwości, między innymi na bóle stawów, które mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Stłuczenia, zwichnięcia czy ból wywołany artretyzmem może zostać złagodzony dzięki kapuście. Kiedy cierpimy na opuchliznę jakiegoś miejsca również taki okład przyniesie nam ulgę. Szczególnie wiedzą o tym karmiące matki, których piersi są nabrzmiałe.

Dzisiaj grzeje: 1. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

2. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki

Aby przygotować okład z liści kapusty będziemy potrzebowali kilku rzeczy. Kapusta, wałek do ciasta oraz folia spożywcza to wszystko co potrzebujemy. Należy obrać kapustę z brzydkich liści zewnętrznych i dokładnie ja umyć. Po usunięciu zgrubiałego środka rozłóż kapustę na brytfance i podpiecz przez 10 minut. Kiedy kapusta będzie schłodzona lecz nadal ciepła rozwałkuj ją, aż puści soki. Obłóż nią bolące miejsce i zawiń w folię spożywczą. Trzymaj opatrunek przez godzinę i powtarzaj trzy razy w tygodniu. Natychmiast poczujesz ulgę.

Najlepsze newsy:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  3. Grającej Halinkę w "Kiepskich" aktorce puściły nerwy na widok robiących zapasy Polaków. Powiedziała kilka słów prawdy
  4. Ręce opadają do samej ziemi. Polacy już zaczęli wyrzucać zapasy jedzenia
  5. Zjesz kawałek i obniżysz ciśnienie bez leków. Mało znane domowe sposoby
  6. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy

Źródło: zycie.news

Następny artykuł