Kapusta i lockdownPixabay / Andypoland

Media podały przecieki z rządu o zakazie przemieszczenia i "odwołaniu" Bożego Narodzenia. DGP pisze o szykowaniu się na pełny lockdown

Kapusta z grochem i pyszny karp jedzone w rodzinnym gronie mogą okazać się tylko marzeniem. Ostatnie doniesienia nie napawają optymizmem. Sytuacja związana z pandemią staje się coraz bardziej niepokojąca i niewykluczone, że rząd zdecyduje się na kolejny lockdown.

Nie da się ukryć, że kapusta w różnych wydaniach kojarzy nam się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem. Okazuje się, że tegoroczne święta mogą stanąć pod znakiem zapytania. Media przekazały wyjątkowo niepokojące informacje.

Oko bieleje, luksus nie do pojęcia. Doda pokazała swoje cudowne mieszkanie, piękniejszej kuchni nigdy nie widzieliścieOko bieleje, luksus nie do pojęcia. Doda pokazała swoje cudowne mieszkanie, piękniejszej kuchni nigdy nie widzieliścieCzytaj dalej

Kapusta z grochem będzie tylko mrzonką?

Pierogi, kapusta, karp i kutia są nieodłącznie związane ze świętami Bożego Narodzenia. Przecieki z rządu mogą sugerować rychłe wprowadzenie kolejnego lockdownu. Niedawno wspominaliśmy o tym jak obostrzenia uderzyły w wesela. Aktualnie sytuacja jest wyjątkowo ciężka również dla branży gastronomicznej. Niedługo każdy może odczuć kolejne rozporządzenia na własnej skórze.

Mało kto spodziewałby się, że kapusta z grochem na wigilijnym stole może stać się wyłącznie marzeniem. Zgodnie z doniesieniami portalu Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna dotarł do zaskakujących informacji przekazanych przez osobę związaną z rządem.

- Mamy wzrost wykładniczy, spodziewamy się średnio ponad 20 tys. nowych przypadków dziennie w tym tygodniu - powiedział informator Dziennika Gazeta Prawna, przytaczany przez portal Wyborcza. Nagły wzrost zachorowań może sprawić, że wigilijna kapusta stanie się wyłącznie mrzonką. Czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Dzisiaj grzeje:

  1. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna
  2. Dorota Szelągowska zarażona koronawirusem. Okropne, z ekpią zwiedziła niemal całą Polskę
  3. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Wigilijna kapusta i karp w galarecie w obliczu obostrzeń

- Jak do piątku koronawirus nie zwolni, można się szykować na pełny lockdown - powiedział inny informator Dziennika Gazeta Prawna. Niewykluczone, że pod koniec tygodnia rząd podejmie decyzję o kolejnych obostrzeniach. Może do nich należeć między innymi zakaz przemieszczania się poza dojazdem do pracy.

Niektórzy już teraz nie mogą doczekać się świąt w rodzinnym gronie, w których królowała będzie przepyszna kapusta w rozmaitych wariantach. Niestety, minister zdrowia jasno dał do zrozumienia, że biesiadowanie w gronie najbliższych może znacząco różnić się od tradycyjnej wersji świąt.

- Nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny. Jeśli dalej będziemy obserwować wykładnicze tempo wzrostu liczby zakażeń, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu - wyznał Adam Niedzielski w rozmowie z Faktem, przytaczanej przez portal Wyborcza.

Zapowiedź ministra zdrowia nie pozostawia złudzeń. Tegoroczne święta mogą znacząco różnić się od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Niewykluczone, że kapusta z grochem i karp w galarecie będzie zajadany w znacznie skromniejszym gronie.

W tym momencie najwięcej zależy właśnie od nas. Dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu i prawidłowe noszenie maseczek może w znacznym stopniu zapobiec rozwojowi pandemii. Jeżeli zachowany się odpowiedzialnie to kapusta zajadana w towarzystwie rodziny nie będzie wyłącznie mrzonką.

Przez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama GesslerPrzez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama GesslerCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Marzenia milionów Polaków mogą się w końcu spełnić. Zniesienie zakazu handlu nigdy nie było tak blisko
  2. Już od czwartku Polacy mogą dostać dodatkowe pieniądze. Wiemy, kto skorzysta z zastrzyku gotówki
  3. Starsza kobieta nie mogła ukryć łez. Wszystko przez decyzję ekspedientki
  4. Okrasa wyjawił najlepszy przepis na ciasto na pierogi. Jest po prostu idealne
  5. Surówka w 3 minuty, błyskawiczna, zdrowia i przepyszna. Faworyt na polskich stołach, pasuje do każdego obiadu
  6. Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
  7. Ktoś w Wiadomościach TVP będzie miał kłopoty. Wpadka dziennikarzy, niechcący uderzyli w niewłaściwą osobę

Źródło: Wyborcza

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł