Kapusta atakowana jest przez szkodnikiYouTube.com/ warzywapolowe.pl

Plantatorzy są wściekli. Namnożyły się całe kolonie groźnych szkodników, masowo żerują na uprawach

Kapusta została zaatakowana przez groźne szkodniki, jej producenci są w wielkich tarapatach. Plantatorzy mają kolejny powód do wściekłości, wielkie gromady szkodników żerują na roślinach masowo, w dodatku bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Rolnicy nie wiedzą co robić, wykorzystują każdy znany im sposób, jednak walka jest szalenie ciężka.

Kapusta jest bardzo ważnym warzywem dla nas wszystkich, bez niej świat kiszonek byłby o wiele skromniejszy, nie mielibyśmy bigosu, gołąbków i wielu innych dań. Obecnie plantatorzy kapusty przeżywają prawdziwy koszmar, ich uprawy zostały zaatakowane przez wielką gromadę szkodników, które w dodatku są bardzo trudne w wytępieniu. W tym roku jest wyjątkowo ciężko.

Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbitujeGotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbitujeCzytaj dalej

Kapusta zaatakowana przez groźne szkodniki - plantatorzy są zrozpaczeni, całe uprawy mogą zostać zniszczone

Dla wielu rolników problemy ze szkodnikami są jednymi z największych przeszkód w czasie uprawy. Jeśli rośliny nie są niszczone przez suszę, mrozy, choroby czy grzyby wielce prawdopodobne, że niszczeją właśnie przez szkodniki, które żywią się uprawami. Nie inaczej jest w tym przypadku, kiedy popularna mszyca żywi się kalafiorami i kapustą.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielki skandal z truskawkami w Biedronce. Klienci są wściekli
  2. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Mszyca brzoskwiniowa jest gatunkiem, który żywi się wieloma roślinami i atakuje wielkimi chmarami. Jak czytamy na portalu warzywa.pl

- Jest groźnym szkodnikiem polifagicznym, tj. żerującym i rozwijającym się na wielu gatunkach roślin należących do różnych rodzin botanicznych. Zimuje zazwyczaj na roślinach wieloletnich, ale także w obiektach: przechowalniach, mnożarkach, tunelach, szklarniach. W uprawach pod osłonami rozwija się partenogenetycznie przez cały rok - Wielce prawdopodobne, że właśnie z mnożarek przedostały się do tradycyjnych upraw.

Największy problem ze szkodnikami mają plantatorzy z podkrakowskich miejscowości, gdzie szkodniki zaatakowały uprawy kalafiorów oraz kapusty. Rolnicy powinni zacząć chronić swoje rośliny, jeśli nie chcą, aby całe ich uprawy zwyczajnie zostały zjedzone.

Najlepsze newsy:

  1. Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą
  2. Katarzyna Cichopek pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Nie jest w nim sama
  3. Cudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszcz
  4. Stało się, rolnicy są wściekli. Otwierają pola, każdy może narwać sobie truskawek, borówek, czereśni czy malin
  5. Pan Janusz ogłosił ile płaci za zebranie łubianki truskawek. Miesięcznie zarobisz nawet ponad 5 tysięcy złotych
  6. Nie tylko koronawirus. Wykryli nowe, duże ognisko innej choroby epidemicznej

Źródło: warzywa.pl

Następny artykuł