Karp na Wigilijnym stoleScena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale kulinarnatv pl

A jednak, nie zabraknie karpia na świątecznych stołach. Jest jeszcze 1 dobra informacja

Nie da się ukryć, że karp jest jedną z tradycyjnych świątecznych potraw. Jeszcze niedawno hodowcy obawiali się, że ryby nie wyrosną dostatecznie, by sprostać wymaganiom smakoszy. Okazuje się, że wszystko poszło zgodnie z planem i karp będzie mógł zagościć na wielu wigilijnych stołach. Będzie on również niewiele droższy niż rok temu.

Karp uchodzi za przysmak, którego nie może zabraknąć podczas świąt Bożego Narodzenia. Większość smakoszy jada go właśnie w tym wyjątkowym okresie. Wcześniej spekulowano, że karp może w tym roku stać się nie lada rarytasem. Na szczęście najczarniejszy scenariusz nie doszedł do skutku.

Dodaj 2 przyprawy, by niesamowicie ulepszyć zwykły syrop z cebuli. Fenomenalne działanie, bez porównania do tradycyjnej wersjiDodaj 2 przyprawy, by niesamowicie ulepszyć zwykły syrop z cebuli. Fenomenalne działanie, bez porównania do tradycyjnej wersjiCzytaj dalej

Karp ponownie wprawi w zachwyt wielbicieli świątecznych potraw

Bez wątpienia karp odgrywa istotną rolę w trakcie grudniowych świąt. Nietrudno natrafić na wielbicieli tej smakowitej ryby. Oczywiście wraz z upływem lat, na naszych stołach zaczęły się jawić również inne frykasy, jednak zgodnie z tradycją karp jest pozycją wręcz obowiązkową.

Zobacz także: Liczba ukrytych ofiar epidemii w Polsce przekracza już 30 tysięcy. Porażające statystyki

W okresie przedświątecznym karp jest jednym z tematów numer jeden. Wiele osób podejmuje dyskusje dotyczącą niehumanitarnych warunków sprzedaży żywego zwierzęcia. Już wcześniej wspominaliśmy o wyroku, który zapadł w sprawie sprzedawcy. Jednak nie zmienia to faktu, że karp wciąż cieszy się popularnością. Może nie kupujemy go żywego, ale jednak ląduje na naszych stołach.

Wiosną hodowcy karpi byli pełni obaw. Niesprzyjające warunki sprawiały, ze ryby nie chciały rosnąć. Oznaczałoby to niedostatek świątecznego przysmaku. Wielu smakoszy musiałoby obejść się smakiem. Na szczęście karp będzie ogólnodostępny.

Długo było chłodno i dlatego karpie nie przybierały na wadze. Na szczęście lato było dosyć ciepłe i długo przygrzewało. Dzięki temu ryby nadrobiły rozmiary i są takie jak zwykle. Ważą 1,5-2 kg - wyjaśnił Karol Janowiak z firmy Rybex z Poznania, przytaczany przez portal Fakt24.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Ile karp będzie nas kosztował w tym roku?

Okazuje się, że karp zaskoczy nas swoją ceną. Jego wartość będzie niewiele wyższa niż w ubiegłym okresie przedświątecznym. W dobie wszechobecnych podwyżek cen jedzenia jest to z pewnością miłe zaskoczenie dla smakoszy, którzy nie mogą się doczekać, by spałaszować tę wyborną rybę.

Zgodnie z doniesieniami portalu Fakt24, hodowcy potwierdzają, że karp w tym roku jest droższy o około 10%. Za kilogram zapłacimy mniej więcej 15 złotych. Warto zauważyć, że gdyby ryby nie wyrosły, wówczas byłyby znacznie droższe.

Warto zwracać uwagę, by kupować karpia z polskich hodowli. To sprawdzony towar z certyfikatem pochodzenia. To żywa ryba, która nie leżała długo na lodzie. Poza tym można wybrać taką, jaka najbardziej konsumentowi odpowiada rozmiarem - powiedział Karol Janowiak z firmy Rybex z Poznania

Smakosze z pewnością będą zachwyceni, że karp w tym roku zagości na ich stołach. Warto jednak zastanowić się, czy koniecznie musimy kupować żywą rybę. Niektórzy stwierdzają, że taki proceder powinien być całkowicie zakazany. Tego typu wątpliwości sprawiają, że coraz więcej osób sięga po już ubitą rybę. Przepis na karpia w smakowitej odsłonie można znaleźć na YouTube na kanale kulinarnatv pl. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej.

Rano otworzyła zmywarkę, nie mogła uwierzyć własnym oczom. W środku było wszystko, tylko nie naczyniaRano otworzyła zmywarkę, nie mogła uwierzyć własnym oczom. W środku było wszystko, tylko nie naczyniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Fakt24

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł