Kasza i zagrożeniePixabay / monicore

Wielu Polaków popełnia poważny błąd przy gotowaniu kaszy i ryżu. Można sobie ogromnie zaszkodzić

Kasza i ryż często goszczą na naszych stołach. Z całą pewnością są jednymi z podstawowych dodatków obiadowych. Niestety, wiele osób popełnia błąd podczas ich gotowania. Skutki mogą być opłakane. Czego powinniśmy się wystrzegać przygotowując kaszę i ryż?

Na całym świecie kasza i ryż cieszą się sporą popularnością. Coraz częściej możemy się natknąć na zdrowe potrawy na ich bazie. Podobnie jak w przypadku innych produktów, sposób przygotowania może okazać się kluczowy. W tym przypadku jeden błąd może sprawić, że kasza stanie się niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Zaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoZaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoCzytaj dalej

Dlaczego kasza i ryż mogą stwarzać zagrożenie?

Kasza sama w sobie jest uznawana za zdrową żywność. Nie inaczej jest w przypadku ryżu. Wystarczy jednak zrobić jeden błąd, aby wszystko zaprzepaścić. Popełniają go niemal wszyscy, w związku z tym warto mieć się na baczności. W czym tkwi problem?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Co to za choroba, badacze wykazali, że kasza i ryż gotowane w foliowych woreczkach mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Potencjalne zagrożenie wynika z tego, że w folii znajduje się substancja o nazwie Bisfenol A. Fenol pod wpływem wysokiej temperatury uwalnia się do pożywienia. Jego wpływ na nasz organizm może być opłakany w skutkach.

Dzisiaj grzeje:

  1. Przykre informacje o córce Martyny Wojciechowskiej, mało kto wiedział. "Zostaje tylko modlitwa"
  2. Skrytykowali Kamilę, że w piątek je kiełbasę. Na plebanii teściowa Ani widziała co jedzą księża, wpis zamieściła w sieci
  3. NBP ma bardzo złe wieści dla pracowników. Niektóre marzenia muszą odłożyć w kąt

Jak kasza gotowana w foliowym woreczku może wpłynąć na nasz organizm?

Kasza i ryż zanieczyszczone Bisfenolem zdaniem badaczy mogą zaburzyć gospodarkę hormonalną, a nawet przyczynić się do rozwoju choroby nowotworowej. W związku z tym podczas gotowania kaszy i ryżu lepiej zrobić to bez użycia foliowych woreczków, w które są zapakowane. Warto zauważyć, że rząd Stanów Zjednoczonych planuje wycofanie produktów zawierających Bisfenol A do czasu jednoznacznego określenia jego wpływu na organizm człowieka.

Najlepsze newsy:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wielu
  3. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
  4. Piła napar z pokrzyw 7 dni. Zupełnie oczyściła organizm, warto z nich skorzystać
  5. Mama kupiła dzieciom lody, a po chwili wyrwała je i wyrzuciła od śmieci. Poznały powód i przestały się awanturować
  6. Detronizują kiszone, są w formie sałatki w słoiku. Chrupiące ogórki z rewolucyjnego przepisu
  7. Tragiczna wiadomość z samego rana. 33-letnia gwiazda została znaleziona martwa w parku, policja bada okoliczności śmierci

Źródło: cotozachoroba.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł