Kauflandpixabay.com/Free-Photos

Rok wcześniej było nie do pomyślenia. Kaufland, Lidl i Biedronka wprowadzają ogromne zmiany

Kaufland jest jednym ze sklepów, w którym ze względu na panującą epidemie, doszło do wielu zmian. Wszystko wokół nas musi nadążyć za zmianami rządu w związku z krzywą zachorowań. Są jednak zmiany, których nikt by się nie spodziewał.

Kaufland, Lidl i Biedronka są jednymi ze sklepów, do których najczęściej uczęszczają Polacy. Z uwagi na panującą epidemię oraz dramatycznie zmieniającą się sytuacje w kraju, sklepy nieustannie stoją przed kolejnymi wyzwaniami. Wiele zmian w ich funkcjonowaniu, w normalnej rzeczywistości, było by dla mnie nie do pomyślenia.

Chrupiąca, kolorowa i niebywale zdrowa surówka z ogórków kiszonych. Oryginalny smak pokocha każdy smakoszChrupiąca, kolorowa i niebywale zdrowa surówka z ogórków kiszonych. Oryginalny smak pokocha każdy smakoszCzytaj dalej


Kalufland, Lidl, Biedronka i ich zmiany w obliczu pandemii

Z uwagi na aktualną sytuację w kraju, zmiany to już stały element naszego codziennego życia. Rząd oraz Ministerstwo codziennie informuje nas o zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, ale również o zmianach, które zachodzą w całej gospodarce.

W związku z krzywą zachorowań, która nieustannie pnie się w górę, a tempo którego przybrała, przeraża, postanowiono zmienić funkcjonowanie całej gospodarki. Wprowadzono liczne obostrzenia, które mają na celu podratować sytuacje i złagodzić efekty panującej pandemii, które w skutkach są naprawdę tragiczne.

Dzisiaj grzeje:

  1. Golonka w kiszonej kapuście jest poezją smaków dla amatorów tradycyjnej kuchni. Serwujemy najprostszy przepis, rozpływa się w ustach
  2. Już od dziś, nowy zakaz dla Polaków. Są jednak powody do radości. Tak dużych luzowań nikt się nie spodziewał, zwłaszcza osoby planujące urlop
  3. 1 banalna sztuczka i problem przy robieniu pierogów znika w zapomnienie. Korzystają z niego Gessler i Makłowicz

Fala obostrzeń w handlu


Za nami już pierwsze obostrzenia, które zostały wprowadzone w maju. Między innymi obowiązek zasłaniania ust oraz nosa, wprowadzone godziny dla seniorów, ograniczenie osób, przebywających w jednym miejscu. Przestrzeń publiczna stała się miejscem surowych restrykcji, do których należy się stosować bez wyjątku.

W związku z rozwojem pandemii, od dnia 7 listopada wprowadzono zaostrzenia, które dotyczą sieci handlowych. W sklepach do 100 m2 może przebywać 1 osoba na 10 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 1 osoba na 15 m2. Wciąż obowiązuje zakaz handlu w niedziele, ale pojawiają się pierwsze pomysły, aby zrezygnować z tego na czas pandemii.


W obliczu pandemii wiele sklepów stara się ratować nie tylko siebie i zyski, ale i klientów, którzy w ciągu dnia stoją w horrendalnych kolejkach. Dodatkowo 2 godziny w ciągu dnia, poświęcone dla seniorów, wyłączają resztę społeczeństwa z możliwości robienia zakupów w tych godzinach. Nie wszyscy jednak pracujemy na jedną zmianę i dla niektórych poza godzinami porannymi, nie ma innej możliwości na dokonanie zakupów.

Kaufland oraz reszta sieci otwarta całą dobę


Biedronka to jedna z sieci, która na wiosnę, w trakcie pierwszego lockdownu, zareagowała błyskawicznie na zmieniającą się w kraju sytuację. Przede wszystkim dokonała kluczowej zmiany, dotyczącej godzin funkcjonowania. Sklepy działały wtedy 24 h na dobę.


W najbliższych dniach już około 400 sklepów w całej Polsce ma działać w trybie całodobowym. Godziny otwarcia wydłuża również Lidl oraz Kaufland, który informował już, że kilkanaście sklepów w całej Polsce będzie działać właśnie całodobowo.

Chodzi tutaj o sklep, które funkcjonują w takich miejscowościach, jak Białystok, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawa czy Wrocław. Mniejsze miasta również mają wkrótce dołączyć do listy wyróżnionych dodatkowymi godzinami pracy. Przez całą dobę otwarte będą również wybrane sklepy sieci Lidl.

Listę wszystkich sklepów, które zmienią godziny swojego funkcjonowania, znajdziemy na stronach sieci handlowych z wyszczególnionymi przypisami.

Syrop z oregano jest najsilniejszym naturalnym lekiem na przeziębienie. Pomaga też na przykre schorzenieSyrop z oregano jest najsilniejszym naturalnym lekiem na przeziębienie. Pomaga też na przykre schorzenieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Morawiecki nagle zabrał głos ws. szczepionek na koronawirusa. Wszystko prawie w środku nocy, niebywałe
  2. Nie kwarantanna zatrzymuje ich w domach. Kary nic nie wnoszą, mieszkańcy powoli załamują ręce
  3. Niewiarygodne jak zwykłe ziemniaki mogą poprawić wygląd Twoich roślin. Kwiaty rosną jak na drożdżach, stosuj trik szczególnie zimą
  4. Stawia na nogi w 2 dni, wszystko za sprawą niesamowitego miksu naturalnych antybiotyków. Udoskonalony syrop z cebuli działa natychmiast
  5. Podpaliła liście laurowe i wyszła z pokoju. Wróciła 10 minut później i zaniemówiła, powalający efekt
  6. Ratownicy udzielali pomocy potrzebującemu. Gdy wrócili do karetki okazało się, że padli ofiarą przestępstwa
  7. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć

Źródło: biznes.wprost.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł