Kawa i jej wpływ na senUnsplash / Kinga Cichewicz

Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane

Prawdopodobnie każdy kiedyś doświadczył podczas zasypiania drgnięcia ciała, które doprowadzało do wybudzenia. Wiele osób zastanawia się czym jest ono spowodowane. Już teraz możesz dowiedzieć się jakie mechanizmy za to odpowiadają. Jaki związek z niepokojącym drgnięciem ma kawa?

Nic nie regeneruje naszego organizmu tak jak porządny sen. Niestety, czasami błogi odpoczynek nie jest tak prosty do osiągnięcia. Zwłaszcza jeżeli nasze ciało w trakcie zasypiania przeszywa wzdrygnięcie, które skutecznie potrafi nas wybudzić. Czynniki, które odpowiadają za występowanie tego zjawiska mogą okazać się zaskakujące. Jednym z nich jest uwielbiana przez wiele osób kawa.

Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłkaEwa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłkaCzytaj dalej

Kawa i jej wpływ na jakość snu

Nie od dziś wiadomo, że kawa to jeden z tych napojów, który pozwala nam pracować na wyższych obrotach. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej udanego poranka, nie wspominając już o funkcjonowaniu w ciągu całego dnia. Warto jednak pamiętać o tym, że kofeina, którą zawiera kawa może się przyczynić do problemów ze snem. Drgnięcie w trakcie zasypiania może być jednym z symptomów.

Charakterystyczne wzdrygnięcie podczas zapadania w sen zalicza się do omamów hipnagogicznych i wynika z tego, że nasz mózg nie nadąża z przetwarzaniem faz snu. Towarzyszy temu poczucie opadania doprowadzające finalnie do drgnięcia organizmu. Jest ono podobnym odruchem, który towarzyszy nam podczas wywracania się. Hipnagogi mogą objawiać się również jako omamy wzrokowe oraz słuchowe. Czy są one niebezpieczne i co wspólnego ma z nimi kawa?

Dzisiaj grzeje:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Biedronka wydłuży godziny otwarcia wielu swoich sklepów. Mamy już ich listę

Jak uniknąć omamów hipnagogicznych? Wystarczy pamiętać o dwóch rzeczach

Same w sobie omamy hipnagogiczne nie są niebezpiecznie. Jednak mogą być one uciążliwe. Najlepszym sposobem na to by ich się pozbyć jest wysypianie się. Nie bez znaczenia jest też pora, o której pita jest przez nas kawa. Warto zrezygnować z tego napoju po godzinie 18:00. Kiedy jesteśmy pobudzeni kofeiną o wiele trudniej będzie nam skutecznie wypocząć i prawdopodobieństwo pojawienia się drgnięcia w trakcie zasypiania znacząco się zwiększa.

Najlepsze newsy:

  1. Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób
  2. Rząd utrzymuje zakaz dla Polaków. Klamka zapadła, wszystko już jest jasne
  3. Wysyp ogromnych grzybów, rekordowy ważył 1,5 kg. Wskazujemy miejsca
  4. Surówka w kilka minut z ogórków kiszonych, wystarczą tylko 2 składniki. Wyborny dodatek podkreśli smak mięsa
  5. Chcesz poprawić kondycję storczyków? Zagotuj wodę i dodaj do niej produkt, który na pewno masz w kuchni
  6. Anna Lewandowska przekazała wspaniałą wiadomość. Żona "Lewego" nie posiada się z radości (FOTO)

Źródło: sloneczniexxx.blogspot.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł