Kawa o porankuPixabay / PactoVisual

Delektujesz się kawą zaraz po przebudzeniu? Błąd, wystarczy pić ją o innej porze dania, a od razu poczujesz niesamowite efekty

Nie da się ukryć, że kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Wiele osób delektuje się nią od razu po przebudzeniu. Warto jednak zaniechać takiego postępowania. Efekty mogą zaskoczyć wiele osób. Czego możemy się spodziewać sięgając po kawę o innej porze?

Kawa przez niektórych traktowana jest jak codzienny rytuał, bez którego efektywne funkcjonowanie nie byłoby proste. Mało kto spodziewałby się, że picie jej zaraz po przebudzeniu jest sporym błędem. Sięgniecie po nią później jest o wiele lepszym pomysłem.

Płakała, mówiła o chlebie i wystosowała dramatyczny apel. Zrozpaczona córka sprzedawców kwiatów nagrała poruszające wideoPłakała, mówiła o chlebie i wystosowała dramatyczny apel. Zrozpaczona córka sprzedawców kwiatów nagrała poruszające wideoCzytaj dalej

Kawa po przebudzeniu - w czym tkwi szkopuł?

Smakowita kawa jest bogactwem smaku i energii, która jest niezwykle pomocna w ciągu dnia. Znaczna część smakoszy lubi się nią delektować kilka razy dziennie, a przeważnie pierwsza kawa idzie w ruch niemal od razu po otwarciu oczu.

Nie od dziś wiadomo, że kawa potrafi w znacznym stopniu nas pobudzić. Niektórzy sięgają po ten napój głównie ze względów użytkowych, a same walory smakowe są dla nich drugorzędne. Inni stawiają na jakość kawy, a jej działanie jest kwestią drugorzędną. Niezależnie od preferencji warto wiedzieć kiedy najlepiej ją spożywać.

Kawa gwarantuje nam pobudzenie za sprawą zawartej w niej kofeiny. Właśnie ten związek pomaga nam się skutecznie rozbudzić. Warto jednak pamiętać o tym, że kawa wypita zaraz po przebudzeniu nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego lepiej wybrać inną porę?

Kiedy wybudzamy się ze snu nasz organizm produkuje większą ilość kortyzolu - nazywanego również hormonem stresu. Ma on podobne działanie jak kawa. Sprawia, że po przebudzeniu posiadamy więcej energii. W związku z tym, jeżeli chcemy aby nasza kawa zadziałała, należy wybrać inną porę na wspomaganie się kofeiną.

Dzisiaj grzeje:

  1. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji
  2. Od dzisiaj koniec, jest potwierdzenie. Bardzo ważna wiadomość od naszych sąsiadów, wszyscy turyści powinni wiedzieć
  3. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej

O której godzinie kawa najlepiej zadziała?

Kawa wypita po unormowaniu się poziomu kortyzolu, przeważnie zaczyna działać już po 10 minutach. Nie da się ukryć, że jest to zadowalający czas. Jednak pora spożywania tego napitku jest tutaj kluczowa. Jaką godzinę najlepiej wybrać?

Przeważnie między godziną 8:00 a 9:30 u większości osób następuje spadek hormonu stresu. Właśnie wtedy jest najlepszy czas na to, aby w grę weszła kawa. Maksymalny efekt jej działania zazwyczaj można odczuć po 30-60 minutach.

W przypadku osób, które funkcjonują w bardziej nietypowych godzinach, warto wyznaczyć zasadę picia kawy godzinę lub dwie po przebudzeniu. Wówczas o wiele lepiej spełni ona swoje zadanie. Efekty czuć właściwie od razu. Każdy kto spróbował tego sposoby, na stałe wprowadził go do swojej codzienności.

Warto nadmienić, że jeżeli jedna kawa jest niewystarczająca, to po kolejną najlepiej sięgnąć po 2 godzinach. Wówczas lepiej postawić na mniejsze porcje. Kawa pita w niewielkich ilościach w dwugodzinnych odstępach działa lepiej od dwóch dużych kubków wypitych jeden po drugim.

Najpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równychNajpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równychCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami
  2. Dobitny komentarz Manowskiej. Prowadząca "Rolnik szuka żony" nie pozostawiła żadnych złudzeń
  3. Wystarczy 1 łyżka i babciny trik, by uzyskać perfekcyjne pierogi. Robi tak zarówno Makłowicz, jak i Gessler
  4. Rydzyk zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie. Mówi, że ma być wynagrodzeniem Bogu za grzechy protestujących
  5. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  6. Ogromne kary za wejście na cmentarz. Jest jednak pewien wyjątek, w którym jest to dozwolone
  7. Jak wygląda obecnie grób Piotra Pawlukiewicza? Chowała go jedynie najbliższa rodzina, był ciężko chory

Źródło: Onet

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł