Kawa wbrew pozorom nie budzi skutecznie.pixabay/kaboompics

Pijesz poranną kawę, by szybko się obudzić? Popełniasz fatalny błąd, natychmiast przestań

Kawa bywa dla wielu osób pierwszą rzeczą, o której myślą, gdy tylko otworzą oczy. Gdy trudno nam się obudzić, bo spaliśmy za krótko, co zdarza się w końcu większości z nas, natychmiast sięgamy po kubek małej czarnej. Niestety okazuje się, że w takim momencie kawa wcale nie jest najlepszym wyborem.

Kawa stawia na nogi, dodaje energii i pobudza, a do tego jest pomocna zarówno dla tych, którzy pracują umysłowo, jak i fizycznie - a przynajmniej tak nam się wydawało. Kofeina zawarta w ciemnym napoju jawi się i tak jako dużo zdrowsza opcja niż wszelkie napoje energetyczne czy cola. Zdania są jednak ciągle podzielone, jeśli chodzi o cudowne właściwości kawy. Część naukowców przekonuje, że chroni nas ona przed wieloma chorobami i ogólnie dobrze wpływa na nasze zdrowie. Równie dużo słyszy się też jednak o szkodliwości kawy i tym razem także mamy nie najlepsze wieści dla kawoszy.

Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczyStało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczyCzytaj dalej

Kawa pita rano wcale nie pomaga nam się obudzić. Dietetyczka obala jeden z największych mitów żywieniowych

Kawa i jej właściwości są przedmiotem badań wszelkich specjalistów nie od dziś, dlatego niemal każdego dnia dowiadujemy się o niej czegoś nowego. Najwięksi miłośnicy napoju przekonują, że nie są w stanie funkcjonować, jeśli nie wypiją rano dużego kubka kawy, ale coraz więcej osób zauważa, że jej działanie wcale nie jest tak magiczne, jak nam się do tej pory wydawało. W dużej mierze może to wynikać z tego, że zwykle uodparniamy się na duże dawki kofeiny, co sprawia, że musimy dostarczać jej sobie w coraz większych ilościach, żeby w ogóle zauważyć jej działanie. Co ciekawe, pewna dietetyczka odkryła niedawno, że pobudzające działanie kawy jest tylko pozorne.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niemożliwe, ile kosztują pierogi w restauracji Gessler. Cena nie mieści się w głowie
  2. Rząd wycofuje się z jednej z głównym obietnic? Media dotarły do nowych danych rządzących

Dr Libby Weaver ku zaskoczeniu wszystkich kawoszy twierdzi, że spory zastrzyk energii da nam odstawienie kawy. Okazuje się, że kiedy zrezygnujemy z uwielbianego naparu, może się okazać, że mamy właściwie tyle samo energii albo nawet więcej. - "Często ludzie są zszokowani tym, ile mają więcej energii, gdy przestają polegać na kofeinie - wyjaśnia ekspertka i podkreśla, że zwykle nie doceniamy tego, że przestaniemy czuć się zmęczeni, gdy bardziej o siebie zadbamy. Dietetyczka poleca stopniowe odstawianie kawy, polegające na początkowym zmniejszeniu jej ilości o połowę, aż do całkowitego wyeliminowania jej z diety. Ostrzega, że początkowo można odczuć zmęczenie z powodu braku kofeiny, ale po niedługim czasie powinniśmy zauważyć, że nasza energia jest dużo większa.

Najlepsze newsy:

  1. GIS niespodziewanie wydał całkowicie nowe wytyczne. Ważne informacje dotyczą milionów dzieci
  2. Pilny apel Ministerstwa do Polaków. Chodzi o wczasy tysięcy ludzi
  3. Wysyp ogromnych grzybów, rekordowy ważył 1,5 kg. Wskazujemy miejsca
  4. Surówka w kilka minut z ogórków kiszonych, wystarczą tylko 2 składniki. Wyborny dodatek podkreśli smak mięsa
  5. Chcesz poprawić kondycję storczyków? Zagotuj wodę i dodaj do niej produkt, który na pewno masz w kuchni
  6. Żałoba w rodzinie kultowego zawodnika MMA. Media potwierdzają, jego ojciec zmarł na koronawirusa

Źródło: kobieta.interia.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł