Kawa pita hektolitrami.Pixabay / Free-Photos

Polak pił kawę hektolitrami, nie spodziewał się w jaki sposób skończy. Kofeina go zniszczyła, porażającego odkrycia dokonał współlokator

Nic tak nie pobudza o poranku jak wyśmienita kawa. Jednak niektórzy stanowczo za bardzo starają się wspomóc tym napojem. Skutki jego nadużywania mogą okazać się tragiczne. Pewien Polak nie podejrzewał, że tak się to dla niego skończy. Jakiego odkrycia dokonał jego współlokator?

Nie od dziś wiadomo, że kawa może być niezwykle pomocna w przypadku porannego zmęczenia. Wiele osób z zamiłowaniem sięga po ten napój nie zdając sobie sprawy z tego, jaki może mieć on wpływ na zdrowie. Ta historia w dobitny sposób pokazuje czym grozi nadużywanie kofeiny.

Rozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimakiRozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimakiCzytaj dalej

Kawa i zawarta w niej kofeina

Niejednokrotnie słyszeliśmy o tym jak zgubne mogą być skutki picia napojów obfitujących w kofeinę. W odpowiednich ilościach nie stwarza ona większego zagrożenia. Warto jednak wiedzieć, że dla ludzi za śmiertelną dawkę uznaję się 3200 mg kofeiny podanej dożylnie. Do objawów przedawkowania można zaliczyć zaburzenia rytmu serca i drgawki. Jeżeli kawa jest przez nas przyjmowana w sporych ilościach, wówczas możemy spodziewać się objawów odstawianych takich jak bóle głowy i drażliwość. Polak mieszkający w Anglii nie spodziewał się, że niepozorna kawa doprowadzi do czegoś takiego. Jaki los go spotkał?

Dzisiaj grzeje:

  1. Właśnie oszukują wszystkich. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed przekrętem phishingowym
  2. Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobić

Współlokator dokonał tragicznego odkrycia

Matka mężczyzny była zaniepokojona tym, że jej syn nie odbierał telefonu i skontakotwała się z jego wspoólokatorem. Ten postanowił sprawdzić, do czego doszło. Wracając do mieszkania w Peterborough na południu Anglii nie podejrzewał, że zastanie w nim taki widok. Jego współlokator nie żył. Na miejsce została wezwane odpowiednie służby. Początkowo myślano, że śmierć była spowodowana nadużywaniem alkoholu. Jednak po przebadaniu zwłok, lekarz medycyny sądowej nie miał wątpliwości. Do zgonu doprowadziła kofeina. Jej zawartość w organizmie trzykrotnie przekraczała dawkę śmiertelną.

Winne okazały się kawa oraz napoje energetyczne. Pokój Polaka był pełen kubków i puszek. Nie bez znaczenia mogło być również to, że Polak przed śmiercią raczył się likierem kawowym, który również zawierał kofeinę. Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy nadużywają tej substancji stymulującej.

Najlepsze newsy:

  1. Hanna Lis oglądała debatę i zwróciła uwagę na jeden szczegół. "Boże, widzisz i nie grzmisz"
  2. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski
  3. Gwiazdor telewizji śniadaniowej zrobił na wizji coś niewybaczalnego. Zniesmaczeni internauci nie zostawili na nim suchej nitki
  4. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich obłędnie chrupiące krokiety, rodzina będzie zachwycona
  5. Stary przepis na ogórki kiszone, które zawsze wychodzą twarde. Sekretem jest wyjątkowy składnik
  6. Agent Roberta Lewandowskiego zmieszany z błotem. "Kasyna, spelunki i środki na erekcję"

Źródło: ABC Zdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł