Kawa pakowana jest w nadzwyczaj
pixabay.com/wPhotoMIX-Company

Opakowanie dobrej kawy posiada ukrytą funkcję. Niemal nikt jej nie zna i wielka szkoda

Kawa jest drugim najczęściej spożywanym napojem na świecie zaraz za herbatą. Producenci kawy wpadli na genialny pomysł, który realizują umieszczając specjalny otwór na opakowaniu kawy - co ciekawe, mało kto wie czym jest i do czego służy. Poniżej zdradzamy wam jaką funkcję pełni ten niepozorny element.

Kawa pita jest praktycznie na całym świecie. Wielu ludzi nie może nawet rozpocząć dnia bez chociaż jednej filiżanki ciepłego, czarnego napoju. Kiedy kupujemy kawę w ziarnach do samodzielnego zmielenia, często zastanawiamy się dlaczego na opakowaniu widoczny jest wypukły okrąg. Jego obecność jest kluczowa, aby kawa zachowała swój piękny aromat i działanie.

Nigdy nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się uciążliwego problemuNigdy nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się uciążliwego problemuCzytaj dalej

Kawa pakowana jest w specjalne opakowania - ich ukryta funkcja jest bardzo ważna

Producenci kawy napotkali niewygodną przeszkodę podczas pakowania świeżo prażonych ziaren. Kawa pod wpływem temperatury wydziela dużo gazów, na które są dwa rozwiązania. W pierwszym chodzi o wcześniejsze odgazownie ziaren. Drugi zaś sposób jest wykorzystywany w opakowaniach ze specjalnymi okrągłymi dziurami i polega on na wsypaniu jeszcze ciepłych ziaren kawy do torby. Na ściance torby znajduje się specjalny wentyl, który umożliwia odprowadzanie nadmiaru gazu bez wprowadzenia powietrza z zewnątrz.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kupujesz pizzę mrożoną w Lidlu lub Biedronce? Ważne ostrzeżenie dla wszystkich klientów
  2. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

Dzięki wentylowi kawa może zachować właściwości, które są tak pożądane wśród wielu kawoszy. Jej aromat nie ucieka, ponieważ ziarna ciągle otoczone są gazami, które wcześniej zostały wydobyte w czasie prażenia.

Jak pozytywnie wpływa na nas picie kawy? Ciepły czarny napój obniża poziom stresu, dodaje energii, zmniejsza apetyt, poprawia sprawność fiyczną, a także zawiera antyoksydanty. Antyoksydanty, zwane inaczej przeciwutleniaczami, grają istotną rolę w zapobieganiu pojawiania się chorób nowotworowych. Eliminują wolne rodniki, które są jedną z przyczyn raka.

Najlepsze newsy:

  1. Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwem
  2. Znoszą kolejny zakaz, Polacy będą zachwyceni. "Kwestia dni, a może nawet godzin"
  3. Oszałamiające ciasto truskawkowe zrobisz w 7 minut. Receptura jest cudowna
  4. Prawda o czerninie jest zadziwiająca. Niestety, zwiastuje najbardziej ponure wieści
  5. Kilkadziesiąt ton wiezionych przez tydzień czereśni z Uzbekistanu przybyło do Polski. Wyjawiamy, ile kosztują
  6. Robert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanie

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Następny artykuł