Kawa z kontrowersyjnymi dodatkamipxhere.com

Zamiast z cukrem, przez 2 lata pił kawę z solą. Dodawał do niej jeszcze 1 kontrowersyjny składnik, efekty porażają

Kawa dla mnóstwa ludzi z całego świata jest pierwszym produktem spożywczym, o którym myślą po obudzeniu. Okazuje się, że jest coś znacznie lepszego niż tradycyjny napój z mlekiem i cukrem. Marcin przez 2 lata dodawał do niej sól i jeszcze jeden bardzo kontrowersyjny składnik - efekty są niesamowite.

Kawa jest wspaniałym produktem. Już jeden kubek tego napoju pozwala rozbudzić się z rana i nabrać trzeźwości umysłu potrzebnej do pracy. Za takie efekty odpowiada kofeina, która działa pobudzająco na układ nerwowy, przyspiesza metabolizm i zmniejsza łaknienie. Najbardziej popularna wersja naparu zawiera w sobie oczywiście kawę, mleko i cukier. Marcin poszedł o krok dalej i zrezygnował z tych dwóch dodatków, a zamiast nich zaczął dodawać sól i jeszcze jeden składnik. Efekty, jakie zaobserwował przez 2 lata picia takiego napoju, nie mieszczą się w głowie.

Smutek, Kożuchowska nieuleczalnie chora. Smutek, Kożuchowska nieuleczalnie chora. "Muszę uważać co jem", choroba dotyka 5% kobietCzytaj dalej

Kawa w zupełnie nowym wydaniu ma niebywałe właściwości

Według wielu statystyk, na całym świecie ludzie piją każdego dnia ogromne ilości kawy - szacuje się, że jej dzienne spożycie utrzymuje się na poziomie jednej filiżanki kawy przez każdego człowieka. Większość z nich z pewnością pije ją z dodatkiem mleka i cukru, a część lubuje się w zwykłej czarnej, bez żadnych dodatków. Marcin chciał wprowadzić powiew świeżości do swoich poranków i postanowił, że odejdzie od standardowej wersji napoju. W jego kubku, poza solą, ląduje o wiele więcej składników.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicie
  2. Niebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżujących
  3. Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj

Sól w kawie nie jest wcale aż takim udziwnieniem - Skandynawowie, Węgrzy czy Turkowie często pijają soloną kawę. Słony smak kryształków zabija naturalną goryczkę prażonych ziaren i pozwala uzyskać trwalszą, gęstszą piankę. Z tego powodu sól jest świetnym zamiennikiem cukru szczególnie dla diabetyków, którzy zawsze muszą mieć na uwadze poziom glukozy we krwi.

Największe kontrowersje wywołuje jednak masło, którego Marcin do jednego kubka kawy dodaje ogromne ilości. Jego przepis zawiera szczyptę soli, 1/4 kostki masła oraz kubek czarnej kawy. Wszystkie składniki umieszcza w blenderze i miksuje na gładką emulsję. Taki napój jest gęstszy i zdecydowanie bardziej treściwy niż jego klasyczna wersja. Jaki wpływ miało na niego picie takiej kawy przez 2 lata?

Mógł całkowicie zrezygnować ze śniadań, ponieważ dzięki dużej ilości masła czuł sytość aż do pory obiadowej. Przez wiele godzin miał mnóstwo energii i siły do wykonywania swoich obowiązków. Jego waga spadła o kilka kilogramów i utrzymywała się na trwałym poziomie - duża ilość kofeiny i masła znacznie przyspieszyły jego metabolizm.

Choć wydaje się, że taka kawa może okazać się niesmaczna, w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. Zmiksowane masło nadaje kawie delikatności i odrobiny słodyczy, a sól uwypukla ukryte zwykle aromaty.

Najlepsze i najsmaczniejsze ciasto bez pieczenia Najlepsze i najsmaczniejsze ciasto bez pieczenia "Kinder Bueno". Nie tylko dla fanów uwielbianego batonikaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
  2. Dwa scenariusze końca pandemii. Polski ekspert podaje konkretne daty
  3. Niebywałe delicje, najlepsza surówka z buraków, którą zrobisz w 5 minut. Domownicy oniemieją z zachwytu
  4. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  5. Pamiętacie Mariolkę z Kiepskich? Wygląda teraz jak rasowa modelka. Ekipa serialu miała nietypowe zdanie o scenach z jedzeniem
  6. Ogromna zmiana w opłacaniu składek. ZUS wprowadza rewolucję

Źródło: przekraczajgranice.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł