Kawa może spowodować wiele szkódYouTube.com/ Anders

Tysiące Polaków pije jeden rodzaj kawy. Skutki mogą być opłakane, natychmiast przestań

Kawa daje nam energię, aby o poranku zwlec się z łóżka i móc stawić czoła reszcie dnia. Obecnie mamy do wyboru wiele rodzajów kawy, jednak jeden szczególny może mieć tragiczne skutki. Jeśli korzystasz właśnie z niego, natychmiast przestań.

Kawa znana jest od tysięcy lat, a jej historia zaczęła się prawdopodobnie w Afryce. Od tego czasu minęło wiele lat, a kawa stała się ogromnie popularna. Obecnie miliony ludzi nie wyobrażają sobie dnia bez choćby jednego kubka ciepłego napoju, który energetyzuje i rozgrzewa. Niestety, duża popularność spowodowała, że w kawowym świecie powstał rodzaj kawy, który stwarza kolosalne zagrożenie.

Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferęHańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferęCzytaj dalej

Kawa, która szkodzi nam i środowisku

Ekspresy do kawy ułatwiły prace baristów na całym świecie. Większość z nas uważa, że kawa z takiego urządzenia smakuje o wiele lepiej, jest mocniejsza i bardziej aromatyczna. Od jakiegoś czasu dostępne są ekspresy na kapsułki, które miały zrewolucjonizować świat kawoszy. Na kanale Anders na portalu Youtube został dodany film, który pokazuje jak łatwo korzysta się z takiego urządzenia. Jak jest naprawdę?

Ekspresy kapsułkowe wydają się wygodnym w użyciu rozwiązaniem. Nie trzeba męczyć się z mieleniem kawy, nie tracimy czasu na naukę obsługi urządzenia ani na samo przygotowanie kawy, które w ekspresie kapsułkowym jest dosłownie "ekspresowe". Niestety, dużym minusem kapsułek jest ich cena, ponieważ średnio jedna kawa z kapsułki kosztuje około 4 złotych.

Dzisiaj grzeje:

Według profilu "Plastikowy Rozwód" na portalu Facebook kawa z kapsułek jest najgorszym rodzajem tego napoju. Niedawno opublikowali wpis, który ma przekonać internautów do zaniechania kupowania i używania kapsułek.

"Plastikowy Rozwód" zwraca uwagę na nieekologiczny aspekt korzystania z tego ekspresu. Jedna tona aluminiowych kapsułek ma generować cztery tony odpadów w postaci chromu, tytanu, ołowiu, wanadu, arsenu i rtęci. Sama kawa ma zawierać dodatki w postaci tłuszczy zwierzęcych i inny ściśle tajnych składników, które maja wspomóc pienienie się napoju. Co więcej, pijąc taki napój dostarczać mamy furanu, czyli silnie rakotwórczej substancji organicznej.

Internauci podzielili się na dwa obozy. Jedni zgadzają się postem i bojkotują ten sposób przyrządzania kawy. Inni zwracają uwagę na istnienie kapsułek wielorazowego użytku, które zmniejszają produkcję odpadów do minimum. Decyzja należy do was, jednak należy liczyć się z dużym ryzykiem.

Kawa może byc szkodliwa https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

wikipedia.org/Andrés Nieto Porras

Najlepsze newsy:

  1. Zaskakujące nagranie Rafała Trzaskowskiego sprzed lat nagle robi furorę. Wszystko przez wpadkę Andrzeja Dudy
  2. Prezydent ma koronawirusa. Niepokojące wieści ze świata. Epidemia wymyka się spod kontroli
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
  5. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  6. Nie żyje znany skoczek narciarski. Zginął podczas treningu na skoczni, podobnej tragedii nie było już dawno

Źródło: Kobieta Onet

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł