Kawa ma ogromną ilość zastosowańpixabay.com/StephanieAlbert

Nie mieści się w głowie, jak cenne są fusy po kawie. Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, mają ogrom zastosowań

Kawa ma ogromną ilość zastosowań pod postacią naparu, jednak aby w pełni skorzystać z jej potencjału warto zwrócić się także w stronę fusów. Można używać ich w niesamowity sposób, wystarczy je jedynie wysuszyć. Dzięki poniższym trikom twoje życie zmieni się zdecydowanie na lepsze.

Kawa jest jedną z najciekawszych roślin na Ziemi. Skrywa w sobie coś więcej, o czym mało kto wie. Fusy po zaparzeniu zazwyczaj wyrzucamy do kosza, jednak możemy wykorzystać je w domu do wielu ważnych rozwiązań. Zaskakujące jak dużo można dzięki nim osiągnąć.

Kipiący z wściekłości klient wtargnął do Biedronki, żeby zwrócić rozkładające się mięso. Oburzająca odpowiedź kierowniczki zwaliła go z nógKipiący z wściekłości klient wtargnął do Biedronki, żeby zwrócić rozkładające się mięso. Oburzająca odpowiedź kierowniczki zwaliła go z nógCzytaj dalej

Kawa da ci o wiele więcej niż myślisz - wysusz fusy i wykorzystaj je

Aby wysuszyć fusy wystarczy wyłożyć je na papier do pieczenia i wsunąć do piekarnika odpalonego na najniższą temperaturę na około godzinę. Można tez pozostawić kawę równomiernie rozsypaną na ręczniku kuchennym na noc, jednak ten sposób wymaga odrobiny czasu. Kawowe fusy mają ogromną ilość ciekawych zastosowań, które wspaniale rozwiążą kilka codziennych problemów w kuchni.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ręce opadają, zamiast sprzedać taniej wyrzucili truskawki na śmietnik. Zmarnowała się ogromna ilość owoców, okropny widok
  2. Niegdyś pogardzana lokalizacja, teraz sprzedaje się na pniu. Preferencje mieszkaniowe Polaków uległy zmianie

Fusy pochłaniają zapachy, więc świetnym pomysłem jest wsypanie trochę na spodeczek i wstawienie do lodówki. Wystarczy wymieniać fusy raz na tydzień aby pozbyć się przykrego zapachu. Jeśli z odpływu w zlewie również unosi się nieprzyjemny zapach, wsyp fusy do odpływu, odczekaj 15 minut i zalej go gorącą wodą z octem. Powtarzaj do skutku, aż zniknie nieprzyjemny zapach.

Dzięki swojej chropowatości nadają się do czyszczenia przypalonych garnków lub kuchenki. Wystarczy, że wsypiesz garść i dokładnie wyszorujesz przypalone miejsce. Aby pozbyć się uporczywych owadów, rozsyp fusy w miejscu ich najczęstszego pobytu. Owady nie tolerują zapachu kawy i przestaną cię nachodzić.

Najlepsze newsy:

  1. Zadziwiające sceny w Gościu Wiadomości. Prowadząca kompletnie się nie spodziewała, nerwowo przerwała rozmowę
  2. Prawie 200 zachorowań nad morzem. Nie chodzi o koronawirusa, trzeba bardzo uważać
  3. Upieczenie idealnego ciasta drożdżowego nie jest proste. Banalna rada babci Ewy zmieni wszystko, jest piorunująco skuteczna
  4. Niewiarygodny sposób na pozbycie się mszyc z ogrodu. Nie uwierzysz, co jest do niego potrzebne
  5. Kiszone pomidory są niesamowicie zdrowe i pyszne. Podajemy przepis, który podbije kubki smakowe
  6. Lewandowski pokazał, jak Bayern świętował mistrzostwo. "Brakowało atmosfery"

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Następny artykuł