Kawa w kawiarni na miejscu możliwa niedługo?Jakub Kaminski/East News

Jest nagła wiadomość od premiera dla wszystkich Polaków. Dotyczy otwierania restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych

Nie ma nic lepszego niż kawa na mieście dla pokrzepienia. Niestety, obecnie możemy raczyć się nią jedynie na wynos. Jest jednak nagła wiadomość do wszystkich Polaków, dotyczy otwierania lokali gastronomicznych.

Kawa podana do restauracyjnego stolika, obok pachnący croissant i zestaw śniadaniowy z jajka, kiełbaski, chleba i dodatków - coś takiego jest obecnie marzeniem wielu ludzi. Czy mamy szansę, aby jeszcze w tym roku ponownie poczuć przyjemność płynącą z takiego doświadczenia?

Polacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbkiPolacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbkiCzytaj dalej

Kawa na miejscu w lokalu - czy ten luksus jest na wyciągnięcie ręki?

Restauracje, kawiarnie, puby i bary są zamknięte na stacjonarną działalność. Wszelkie lokale gastronomiczne mogą oferować swoje usługi jedynie w dwóch możliwościach - klient samodzielnie przyjdzie i odbierze zamówienie na wynos, lub zamówi je w dostawie.

Takie rozwiązanie zostało przyjęte 24 października z uwagi na ogromnie wysokie codzienne przyrosty zakażonych na koronawirusa. Niestety, przedsiębiorcom zdecydowanie nie spodobał się ten nakaz, który mocno uderzył w ich zarobki.

Wielu restauratorów największe przychody generuje dzięki wydawaniu posiłków stacjonarnie. Z takiego rozwiązania korzysta także najwięcej klientów, którzy uwielbiają zwyczajnie usiąść sobie ze znajomymi czy rodziną przy stoliku i zjeść smaczne jedzenie w przyjemnej atmosferze.

- W listopadzie musimy zostać w domach, obniżyć poziom zachorowań - tłumaczył premier Mateusz Morawiecki na jednej z ostatnich konferencji dotyczących wprowadzania kolejnych obostrzeń i informujących o planach w związku z pandemią.

Dzisiaj grzeje:

  1. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
  2. Chaos w Korei. Doszło do zabójstwa, zamykają obszary graniczne, co się dzieje?
  3. Rozpływające się w ustach ciasto za grosze dla leniwych. Zrobisz je w zaledwie 10 minut, bez pieczenia

- W grudniu mam nadzieję, że będziemy mogli już odmrażać te niektóre branże, a możliwe, że i pod koniec listopada - dodał dalej Morawiecki. O które branże dokładnie mu chodziło?

Obecnie do odwołania wyłączone są z użytku, poza lokalami gastronomicznymi, także siłownie, baseny i aquaparki. To między innymi także o nich wspominał premier podczas swojego przemówienia.

- Grudzień - mam nadzieję przed świętami - będziemy mogli, może już w końcu listopada, jeżeli scenariusz będzie dobry, odmrażać te niektóre branże, które dzisiaj są zamknięte - mówił Morawiecki.

Jeśli jeszcze przed świętami moglibyśmy wyjść wraz z rodziną lub przyjaciółmi do swojej ulubionej restauracji - z pewnością wielu Polaków cieszyłoby się.

A jakiego zdania jesteście wy? Czy jeszcze w tym roku będziemy mogli wyskoczyć do okolicznej knajpy? Dajcie znać co o tym myślicie w komentarzach.

Choruje na nią 4 miliony Polaków rocznie, wielu znosi ją fatalnie. Cudowny syrop z czosnku pomaga w zwalczaniu chorobyChoruje na nią 4 miliony Polaków rocznie, wielu znosi ją fatalnie. Cudowny syrop z czosnku pomaga w zwalczaniu chorobyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie
  2. Apolonia z "Rolnik szuka żony" się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programie
  3. Zwykłe ziemniaki zrobiła według przepisu z 1937 roku. Zapiekanka po nelsońsku jest tania, przepyszna i prosta w przygotowaniu
  4. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
  5. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
  6. Jerzy Owsiak przekazał ważny apel. „Nie demontujcie oddziałów"
  7. Genialny wynalazek, który pozwala komunikować się z Twoim psem. Właściciele są zachwyceni

Źródło: biznes.radiozet.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł