Kawapexels/autor: Christian Natalius

Nie spodziewali się tak wysokiej ceny, 300 zł za filiżankę kawy. Nie chciał dać więcej niż 25 zł

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie i zdawać by się mogło, że nie ma przed nami sekretów. Pewna para dziennikarzy postanowiła wyruszyć w podróż ku poszukiwaniu tej najlepszej. Sprawdźcie, co odkryli.

Kawa jest idealnym początkiem dnia, choć według naukowców najlepiej pić ją dopiero około godziny 11 - wtedy najlepiej nas pobudza. Jeśli jednak oprócz szybkiej dawki energii poszukujemy czegoś więce,j to przed nami stoją niezliczone ilości rodzajów tych aromatycznych ziarenek. Każdy zgodzi się, że najlepsza kawa to ta mielona na świeżo tuż przed podaniem, wtedy zachowuje najwięcej ze swojego smaku oraz cudownego zapachu. Para dziennikarzy postanowiła, że odwiedzi miejsce, gdzie poznają świat zapalonych kawoszy i spróbują najbardziej niezwykłych gatunków.

Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuPrzecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotuCzytaj dalej

Kawa na wagę złota

Nikt z nas nie wybiera kawy godzinami w sklepie. Wchodzimy do działu, chwytamy rodzaj, który nam smakuje i lecimy do kasy. Jednak, jak się okazuje, na świecie nie brak miłośników, którzy całe swoje życie okręcają wokół kawy i znalezienia idealnych ziarenek. Dziennikarze odwiedzili kawiarnię, która podaje najbardziej wymyślną kawę, jakiej dane im było spróbować.

Przygoda z kawą nie zaczyna się w momencie przyłożenia parującej filiżanki do ust. Najważniejsze są odpowiednie ziarna, które powinni łączyć w sobie wiele różnych aromatów. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom, kawa z różnych rejonów świata może mieć zupełnie inne nuty zapachowe. Wśród niuansów, które są wyczuwalne dla wprawionego nosa mamy między innymi: czekoladę, cytrusy czy nuty korzenne. Dobra kawa nie powinna pachnieć "po prostu jak kawa", ale mieć głębie, dzięki której im dłużej wczuwamy się w jej aromat, tym więcej nowych wrażeń odkrywamy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ze łzami w oczach wystawił astronomiczny paragon klientowi. Głos załamał się pracownikowi restauracji widząc sumę na rachunku
  2. Różnica między Dudą i Trzaskowskim wciąż się powiększa. Wreszcie poznaliśmy wyniki late poll

Dziennikarze nie spodziewali się, że dane im będzie kiedykolwiek spróbować kawy o nazwie Elida Geisha Green Tip, której jedna filiżanka kosztuje aż 300 zł, a gdyby zamarzył nam się woreczek na własność to za 0,45 kg zapłacimy bagatela 3130 zł. Dla porównania smaków przed sobą postawili dwa różne rodzaje: zwykłą kawę dostępną za kilka złotych oraz egzemplarz premium. Po spróbowaniu obydwu byli zachwyceni luksusową wersją codziennego napoju. Według ich relacji miała dużo wyraźniejszy smak oraz aromat. Po chwili zastanowienia podsumowali test najdroższej kawy na świecie stwierdzeniem, że mogliby pijać ją częściej, o ile cena spadłaby o 275 zł. Jednak uważają, że tego typu kawa może być rewelacyjnym doświadczeniem dla kogoś, kto uwielbia ten ciemny napój i pragnie poszerzyć zbiór swoich doznań.

Najlepsze newsy:

Źródło: businessinsider.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł