Kawa w kubkupexels / autor: Marc Tacani

Nie pij kawy z często wybieranym dodatkiem. Zawiera karagen, konserwanty i wiele pozycji z tablicy Mendelejewa

Kawa posiada smak, który doskonale łączy się w dziesiątkami dodatków. Każdy z nas ma swoje ulubione połączenie, które według niego smakuje najlepiej. Niestety jeden z najbardziej popularnych dodatków jest bardzo szkodliwy na naszego zdrowia. Najlepiej całkowicie wyeliminować go z naszej diety.

Kawa daje nam pokłady energii, które pozwalają przetrwać nawet najcięższy poranek. Nic tak nie poprawia nastroju jak ciemny, gorący płyn powoli napełniający nas wolą życia. Kawosze nie wyobrażają sobie życia bez tego napoju i wielu z nas pija ją nawet kilka raz dziennie. Na rynku roi się od różnorakich dodatków do kawy, które mają za zadanie poprawiać jej smak. Choć na świecie jest wielu zwolenników kawy bez żadnych ulepszaczy, większość z nas ma swój ulubione smaki, które wkomponowuje w poranny napój. Niestety istnieje dodatek, który nie powinien lądować w naszej kawie i lepiej szybko znaleźć dla niego zastępstwo.

Mateusz wrzucił wstrząsające zdjęcie pstryknięte w Biedronce. Znalazł obślizgłą, okropną niespodziankę w bardzo popularnym produkcieMateusz wrzucił wstrząsające zdjęcie pstryknięte w Biedronce. Znalazł obślizgłą, okropną niespodziankę w bardzo popularnym produkcieCzytaj dalej

Kawa w najgorszym wydaniu

W kawiarniach kuszą nas niezliczone rodzaje kawy: mrożone, latte, z bitą śmietaną, dlatego we własnym domu także starami się stworzyć przyjemne dla języka kompozycje. W tym celu sięgamy po dodatki, które mają poprawić jej smak. Kawa jest znana na świecie już od tysięcy lat i pierwsze gorące napary pijano na terenach Etiopii. W dzisiejszym zabieganym świecie, wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez jej aksamitnego smaku i uzależniającego aromatu. Musimy jednak uważać, by nie podawać jej z kontrowersyjnym dodatkiem

Dzisiaj grzeje:

  1. Włożył różę w ziemniaka. Po siedmiu dniach złapał się za głowę, uzyskał niemożliwy efekt
  2. Emerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzo

Kawa ze śmietanką to prawdziwy klasyk i mało kto z nas wpadłby na to, że może być tak niezdrowa. Najczęściej śmietanki, jakie możemy znaleźć w sklepach to nic innego jak chemiczne zabielacze. W jej składzie znajdziemy mnóstwo cukru, najczęściej w postaci syropu kukurydzianego, konserwanty (to właśnie dzięki nim śmietanka tak długo może stać na sklepowych półkach nie konieczności umieszczania jej w lodówkach) czy sztuczne barwniki. Dodatkowo śmietanki sklepowe mają bardzo dużo kalorii i zmieniają dietetyczny napój w kaloryczną bombę. Śmietankę możemy zamienić na mleka roślinne, albo połączenie mleczka kokosowego z syropem klonowym. Smak będzie równie znakomity, a naszemu organizmowi na pewno wyjdzie to na zdrowie.

Najlepsze newsy:

  1. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzję
  2. Chcą w Polsce zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Za wschodnią granicą podjęto niepokojącą decyzję
  3. 6-latek zaprosił 32 osoby na urodziny i nikt nie przyszedł. Żadnego dziecka nie powinna spotkać podobna przykrość
  4. Nie masz pomysłu co ugotować na obiad? Takich kotletów jeszcze nie jadłeś
  5. Przyrządzając fasolkę szparagową, zawsze pamiętaj o 2 zasadach. Jeśli je zignorujesz, skutki mogą być opłakane
  6. 6-latek bohatersko bronił swojej siostry przed dziką bestią. Odniósł poważne rany, ale jego heroizm został doceniony (FOTO)

Źródło: Zdrowie.wprost

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł