Para staruszkówPixabay / licencja: CC 0

Pilne i ważne ostrzeżenie GIS dla Polaków. Trzeba uważać na 2 produkty i koniecznie pamiętać o 1 zasadzie

Kawa oraz herbata mogą być skrajnie szkodliwe dla wielu Polaków. GIS wystosował komunikat, który nie pozostawia wątpliwości. Picie tych napojów w trwającym właśnie szczególnym okresie może kosztować nas nawet życie. Aby ochronić się przed przykrymi skutkami, musimy stosować jeden ważny trick.

Kawa i herbata są niesamowicie popularne w ciągu lata. Oczywiście, gdy na zewnątrz robi się ciepło, pijamy je w schłodzonej formie, niż jako gorący napar. Każda restauracja oraz kawiarnia mają w swojej ofercie te pyszności, a my chętnie po nie sięgamy. Zimny napój doskonale gasi pragnienie, a także przypada do gustu wielu smakoszy. GIS niestety wyraźnie otrzega przed spożywaniem tych napoi bezrefleksyjnie. Konsekwencje mogą być opłakane, a szczególnie narażona jest jedna grupa ludzi.

Goście weselni nie wiedzieli, że nagrywa ich ukryty monitoring. Gorszące, skandaliczne sceny zostały uchwyconeGoście weselni nie wiedzieli, że nagrywa ich ukryty monitoring. Gorszące, skandaliczne sceny zostały uchwyconeCzytaj dalej

Kawa i herbata - czy powinniśmy z nich zrezygnować?

Trudno sobie wyborazić życie bez kawy i herbaty, które pijamy niemal codziennie. Dlatego komunikat wydany przez GIS podzielił Polaków, którzy byli wielbicielamy tych napojów. Problemy zdrowotne po spożyciu kawy bądź herbaty dotyczą w najwyższym stopniu osób starszych, które z przyzwyczajenia piją je latem. Specjaliści z GISu ostrzegają, że należy pozbyć się tego nawyku, ponieważ lista ewentualnych powikłań nie jest tego warta.

Dzisiaj grzeje:

  1. Uwaga: Podjęli decyzję o zamknięciu. Istniało zbyt duże zagrożenie życia i zdrowia
  2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  3. Sensacja w Australii. Rekin zaatakował jego żonę, więc rzucił się na niego z pięściami

Osoby, które zignorują zalecenia GISu mogą mieć poważne problemy zdrowotne. W okresie największych upałów, ludzię po 65 r.ż. są szczególnie narażeni na odwodnienie. Nawet jeśli ktoś wypije bardzo dużo kawy czy herbaty, jego organizm mogą dotknąć okropne dolegliwości. Wśród najczęście występujących znajdują się: ból i zawroty głowy, zaburzenia świadomości, zaburzenia widzenia, tachykardię, uczucie osłabienia, utratę elastyczności skóry i zapadnięte oczy, zaparcia, skłonność do upadków. Każdy, kto zauważy u siebie pdoobne symptomy, powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

GIS apeluje, by dbać o zdrowie seniorów w swoim otoczeniu i poinformować ich o konieczności spożywania innych płynów niż kawa czy herbata. Te napoje mają działanie mocząpednę, dlatego orgaznizm zamiast dostawać wodę, wydala ją bardzo szybko. W czasie upałów powinniśny unikać spożywania nadmiernej ilości tych płynów. W ciągu dnia należy spożywać co najmniej 1,5 litra płynów, a ilość ta rośnie wraz z temperaturą. Gdy na zewnątrz jest wyjątkowo gorąco, powinniśmy pić nawet litr więcej niż zazwyczaj. W celu uzupełnienia płynów w organizmie nie musimy pić jedynie wody - równie dobrze sprawdzą się soczyste owoce.

Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliZobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Prywatny dramat córki prowadzącej "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawniła, co dzieje się z Marysią
  2. Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę zła
  3. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  4. Zenek Martyniuk nie wytrzymał. Wszystko przez sugestie dziennikarza, "Facet musi jeść jak facet"
  5. Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertów
  6. Kompletna degrengolada na gali boksu, sędzia nie zauważył nokautu. Pięściarz wstał dopiero po pięciu minutach (WIDEO)

Źródła: pikio

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł